Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Zeka Küpü Nasıl Yapılır? Nasıl Çözülür?

Zeka Küpü Nasıl Yapılır? Nasıl Çözülür?

Yazımızda; zeka küpü nasıl yapılır? zeka küpü nasıl çözülür, arayışında olanlara zeka küpü nasıl yapılır zeka küpü çözümü uygulamalı anlattık.

Zeka Küpü Nedir?

Renklere boyanmış küplerin bir araya getirilmeye çalışıldığı bir tür zeka oyunu zeka küpü olarak bilinse de asıl ismi rubik küpüdür. Zeka küpü 1974 yılında Macar asıllı Heykeltıraş ve mimarlık yapan Erno Rubik tarafından icat edilmiş ve bugünlere kadar ulaşabilmiştir. Zeka küp  26 küçük farklı renk guruplarına boyanmış küp parçalarının birleşmesi ile oluşan tam bir küptür.

Zeka Küpü Nasıl Çözülür?

Ne yazık ki zeka küpü renkleri ile eğlenceli görünse de çözülmesi okadar zordur. Hatta o kadar zordur ki internet arama motorlarında trend aramalar arasında zeka küpü nasıl yapılır ve zeka küpü nasıl çözülür ilk 10 lara kadar gelmiştir. şimdi sizlere adım adım zeka küpü çözümü uygulamalı olarak anlatacağız.

Adım adım zeka küpü çözümü:

  1. adımda küpün üzerine beyaz küpler ile artı işareti oluşturulması gerekiyor.
  2. adım olarak köşeleri beyaz küpler ile çözülmesi gerekiyor.
  3. adımda orta katmanı çözmelisiniz ki diğer katmanları rahatça çözebilesiniz.
  4. adımda kesin yapmanız gereken adım üst bölümde bir renk belirleyip küpleri birleştirerek tamamlamanız gerekmektedir.
  5. adımda 1. adımda yaptığımız gibi sarı renkli küpler ile artı işareti yapmalısınız.
  6. adımımız da artık neredeyse küpümüz bitmek üzere. Son adımımız ise son kalan renginizi denk gelecek şekilde kısa dokunuşlar yaparak çevirmenizdir.

yukarıda vermiş olduğumuz adımlar ile çözemediniz ise altta vereceğimiz zeka küpü çözümü uygulamalı videoyu izleyebilirsiniz.

Zeka Küpü Nasıl Çözümü Uygulamalı?

Etiketler: zeka küpü nasıl yapılır, zeka küpü çözümü, zeka küpü nasıl çözülür, zeka küpü oyunu nasıl çözülür, zeka küpü nasıl çözülür formülü

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.