Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Yulaf Nedir? Yulafın Faydaları? Yulaf Samanı Faydaları?

297

Yulaf Nedir? Yulafın Faydaları? Yulaf Samanı Faydaları?

Yulaf, Buğdayın pahalı olduğu dönemlerde alternatif bir besin kaynağı olarak hayatımıza girmiş olup günümüzde en çok tüketilen tahıl grubundan birisi olarak gösterilmekte. İçeriğinde bulunan zengin B ve E vitamini ile beraber potasyum, fosfor, magnezyum gibi zengin mineral kaynakları ile hayatımızı önemli derecede koruma altına almaktadır. Yulafın Faydaları Nelerdir diye soranlar için başlıklar halinde açıklamaya çalıştık

Zayıflama Üzerindeki Etkisi

 

Yulafın Faydaları

Dünya üzerindeki hiçbir besin doğrudan zayıflamaya olanak sağlamaktadır. Yulaf içerisinde bulunan zengin mineral ve vitaminler bir tok tutucu his oluşturduğu için diyet ve zayıflama listelerine girmesine olanak sağlamakta.

Tüketim Oranı

 

Yulafın Faydaları

Yulafın Faydaları Nelerdir sorusunun cevabı ise doğru bir tüketim sonucunda belirli olmaktadır. Ortalama olarak 100 gram yulafın sahip olduğu kalori miktarı 370’dir.  Aynı zamanda 63 kg karbonhidrat ve proteine sahip olması yüksek oranda tüketilmesinde bazı yan etkiler meydana getirebilmekedir. Bu nedenle günde maksimum 20 gram tüketilmesinin sağlığa büyük oranda etki sağladığı ifade edilmekte.

Kimler Yulaf Tüketmeli

 

Yulafın Faydaları

Tok tutucu etkisi nedeni ile genel olarak kilo problemi olan kişilerin tüketmesi önerilmektedir. Aynı zamanda vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler için tam bir enerji deposu olarak gösterilen yulaf genel olarak süt ile karıştırarak tüketmeleri önerilmektedir.

Yulafın Faydaları üzerine araştırma yapan bilin insanları içeriğindeki zengin kaynaklar sayesinde tam bir kanser kovucu olduğunu tespit etmiştir. Sadece diyet zamanı değil, her zaman öğün aralarında tüketilmesi gereken bir besin olduğu ifade edilmekte.

Yulaf Samanı Faydaları

Yulafın Faydaları

Yulaf samanı tam olgunlaşmamış hali yani olgunlaşmış fakat sararmamış yeşil halini kullandığınız zaman şahane etkilerini görebilirsiniz.

  • Yulaf samanının birinci etkisi, kronik obstrüktif akciğer hastalığına birebirdir. Özelliklede hastalığınız yeni başlamış veya orta derecede ise tamamen ortadan kaldırabilmektedir.
  • Yulaf samanı bronşite ve bronşite bağlı nefes darlığına şifa kaynağıdır.
  • Yulaf samanını Vitiligoya ve deri kaşıntılara birebirdir. Yulaf samanını, kaynamış bir su bardağı klorsuz suda (hazır su olabilir) 10 dakika beklettikten sonra sürünüz ve en az iki saat beklettikten sonra duru su ile yıkayınız. Bir süre kullandıktan sonra özelliklede vitiligoda ölü pigmentleri tekrar canlandırmaktadır.
  • Kireçlenmelere karşı önleyici etkisi vardır.
  • Kalpteki ritm bozukluklarına ve alzheimer hastalığına yulaf samanı çayı şifa kaynağıdır.  Yulaf samanı çayını, 15 gün kullanıp biraz ara verip tekrar 15 gün kullanarak 6 ay kullanmalısınız.

Yulaf Samanı Kürü Hazırlanışı

Yulaf samanı kürü yani yulaf samanı çayı hazırlanışı oldukça basit olup kullanımı da oldukça kolaydır. Yulaf samanı çayı hazırlanışı;

Kaynayan 1 bardak klorsuz suya bir tatlı kaşığı yulaf samanı ilave edilip 7 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra ateşten alınıp süzülmelidir. Ilıdıktan sonra içebilirsiniz. Sabah, öğlen ve akşam yemeklerden en az iki saat sonra yudum yudum içilebilir.

Bir ayda toplam 15 günden fazla içilmemelidir. Yani 15 gün aralıksız kullanılmalı daha sonra 15 gün ara verilmelidir. Eğer ki şikayetleriniz devam ediyor ise 15 gün aranın sonunda aynı şekilde 15 gün daha uygulayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.