Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Yeşil Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır? Faydaları?

274

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

Kil Maskesi

Cilt bakımı, son zamanlarda doğal yöntemler ile daha şekillenebilir hale gelmektedir. Doğal yöntemler, kimyasallardan uzak olmaları nedeni ile bakım ürünleri arasında yerlerini alarak bakım merkezlerinin yüksek bedellerini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu yöntemler arasında yer alan ve birçok kadının cilt üzerinde olumlu etkiler gösterdiği tespit edilen Yeşil Kil Maskesi, doğal etkileri nedeni ile kozmetik ürünlerinin de içerisine rahat bir şekilde girilmektedir. İçeriğinde bulunan mineraller, cildin temizlenmesine ve yumuşamasına büyük oranda katkı sağlaması nedeni ile üst düzey temizlik etkisi de göstermektedir. Bu yazımız ile sizlerde Yeşil Kil Maskesi nasıl hazırlanır sorusunun cevabını öğrenerek cildinizde yeni bir dönem açacaksınız.

Kozmetik ürünlerinde yer aldığı gibi evde doğal yöntemlerle de yapılabilen Yeşil Kil Maskesi faydaları, cilt üzerinde oluşması muhtemelen yağların temizlenmesinde büyük etki göstermektedir.

Uygulanması durumunda etkilerini kısa sürede görmenize olanak sağlayacaktır.

Cildinizde bulunan ölü hücreleri veya cildinize renk veren hücrelerinizde(pigmentler) meydana gelen tahribatları canlandırır.

Kil maskesini uyguladığınız alanlarda kan dolaşımı hızlanacak, dolayısı ile kırışıklıkları, yaşlanmayı, sarkmaları vb. sorunları ortadan kaldıracaktır.

Bunun sağlanabilinmesi için ise öncelikle gözeneklerin kaybolmasını sağladığı gibi sivilce ve siyah nokta oluşumlarına neden olan aknelerinde ortadan kaldırılmasına olanak sağlar.

Yeşil Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır

Yeşil Kil Maskesi hazırlanışı konusuna gelecek olursak; 3 yemek kaşığı kil ile yeteri miktar da su, maskenin yapımı için gerekli şartları yerine getirebilmektedir. Yeterli koyuluğa gelebilmesi için 10 ile 15 dakika karıştırmanız gerektiğini bilmeniz gereklidir. Dilerseniz karışıma limon sıkarak cildinize C Vitamini verebilirsiniz. Hatta salatalık suyu veya elma suyu ekleyerek cildinizi daha çabuk pürüzsüz hale getirebilir, yanık izleri veya benzeri izleri çok hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer cildiniz kuru ise kesinlikle içerisine doğal zeytin yağı da eklemelisiniz. Çünkü doğal yeşil kil maskesi cildinizin kurumasına sebep olacaktır.

Yeşil Kil Maskesi, cilt üzerinde oldukça kuvvetli etkiler oluşturduğu için çok sık uygulanması gereken bir maske türü değildir. Genellikle 1 ya da 2 haftada bir olacak şekilde uygulamanız etkilerini görebilmeniz için yeterli olacaktır. Sık yapmanız durumunda ise cildinizin tahriş olabileceğini de bilmeniz gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.