Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Yeni Mezun CV Nasıl Hazırlanır? CV Hazırlama

Yeni Mezun CV Nasıl Hazırlanır? CV Hazırlama 

Öğrenimini tamamlamış, iş hayatına atılmak için heyecanlı bekleyişler gerçekleştiren gençler için öz geçmiş(CV) en önemli gereçlerden birisini oluşturmaktadır. İlk başvurular sırasında yetenekleri bulunmasına karşın öz geçmişleri nedeni ile olumsuz durumlarla karşılaşan kişiler için bir rehber hazırlığında bulunmak istedik. Yeni mezun kişiler doğrudan bir öz geçmiş hazırlama girişiminde bulunmamalıdır.

  • Öncelikle araştırmalar yapılmalı, sektör içerisinde daha önce yapılmış başvurularda kullanılan öz geçmiş örnekleri incelenmelidir.

  • Yapılan araştırmalar sonucunda bir CV içerisinde bulunması gereken detayları öğrenen kişiler öncelikle sakin bir gün seçerek pozitif bir ruh hale sahip olmalarını öneriyoruz.

Sıradan ya da olumsuz bir durum yaşanması durumunda hazırlanan öz geçmişler içerisinde büyük hataların bulunmaktadır. Ayrıca işinize yaramayacak birçok bilginin olduğunu daha sonra gözlemleyebilirsiniz. Hazırlama aşamasında dahi örneklere göz atarak hangi bölümde ne gibi noktalara değinildiğini iyi bir şekilde gözlemlemeye çalışınız.

  • Genel bir başvurudan ziyade belirli bir pozisyon üzerine bir başvuru gerçekleştiriyorsanız öz geçmiş tamamen o bölüme odaklanmış bir şekilde hazırlanmalıdır.

  • Bir CV içerisinde kalıplaşmış bazı bölümler bulunmaktadır.

Hazırlık aşamasında iken özellikle geçmiş eğitim bilgileri, alınan eğitimler ve sertifikalar, iş tecrübesi ve deneyimler, hobiler, yabancı dil seviyesi, hangi STK’ lara üye olduğunuz, mesleki yeterlilikler gibi bölümler kesinlikle doldurulmalıdır.

  • Öz geçmiş içerisinde bir adet fotoğraf güncel hali ile bulundurulmalı ve kararlı bir görünüm oluşturmalıdır.

Bu gibi etmenler, kişilerin özellikle de yeni mezun kişilerin iş sahibi olabilmelerine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Yeni Mezun CV Örnekleri İndir

Öz Geçmiş Örneği.1

Öz Geçmiş Örneği.2

Öz Geçmiş Örneği.3

İngilizce Öz Geçmiş Örneği.1

Hazır Öz Geçmiş Örneği

Boş Öz Geçmiş Örneği

Yeni Mezun Stajyer Öz Geçmiş Örneği.1

Yeni Mezun-Stajyer Öz Geçmiş Örneği.2

Yeni Mezun-Stajyer Öz Geçmiş Örneği.3

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.