Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Web Tasarımı‘ nda Dikkat Edilmesi Gerekenler

376

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarımı , web sitelerinde, sitenin ilgi çekici olabilmesi için gerekli olan en önemli noktalardan biridir. Sitenizin ziyaretçi çekmesinde en önemli unsurlardan biri olan ve hatta vazgeçilmezlerinden olan tasarım, hem ziyaretçilerin sitenizi ziyareti sırasındaki konforunu, hem de aradıklarını daha rahat bulmalarını sağlayacağından kritik önem taşımaktadır. Biz de buna bağlı olarak sizlerin de işini kolaylaştırmak için gerekli olan ve önemli olan web tasarımı kriterlerini sizinle paylaşmak istedik. Buyurun birlikte bakalım !

Hedef Kitle Analizi

Web tasarımı esnnasında en önemli noktalardan biri hedef kitledir. Öncelikle sitenizde yayınlayacağınız içeriklerin veya bir e-ticaret sitesi için satacağınız ürünler bir hedef kitleye hitap edeceği için bu konuda oldukça özen göstermelisiniz. Bu durumda öncelikle hedef kitleyi belirleyip onların ilgi alanlarına uygun tasarımlar yapmalısınız.

Renkler

Renkler hayatın her döneminde büyük önem taşımaktadır diyebiliriz. Ancak bu noktada söz konusu bir web tasarımı olduğunda sizin gözünüze güzel gelen renklerden öte renklerin insanlarda bıraktığı izlenime uygun olanları kullanmalısınız. Böylece web sitenizin renklerin de yardımıyla daha ilgi çekici olacak ve daha  çok ziyaretçi toplayacaktır.

İçerik Özgünlüğü

İşte en önemli noktalardan bir diğeri! Şunu unutmamalısınız ki bir web sitenizde yer alan içerikler ne kadar öğün ve kaliteliyse sitenizde ziyaretçilerin zaman geçirme süresi o kadar uzayacak ve bu sürenin uzunluğu zamanla web sitenizin bilinirliğini de arttıracaktır. Bu nedenle başka sitelerden alınan kopya içeriklerden uzak durmalı ve mutlaka özgün içerikler kullanmalısınız.

 

Tasarım Özgünlüğü

Web tasarımı sırasında sona geldiğiniz taktirde sitenize şöyle bir göz atmanız gerekiyor. Burada başka sitelerle de karşılaştırma yaparak web siteniz başka sitelerle benzerlik gösteriyor mu veya onların tasarımlarıyla hemen hemen de olsa aynı mı sorularını yöneltmeniz ve eğer benzerlik gösteren siteler varsa değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Benzer içerikli olan web tasarımı, sitenizin başka sitelerle olan yarışta geri düşmesine neden olacaktır. Bunun sebebi, ziyaretçilerin sizden önce bir siteye olan bilinirliklerinin olması ve alışkanlıkların dışına çıkmak istememeleridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.