Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Varis Nasıl Geçer? Tedavisi İçin Bitkisel Çözüm?

364

Milyonlarca insanın ortak problemleri arasında yer alan varis, bir damar problemi olup daha çok bacak ve yüz bölgelerinde görülmektedir. Son zamanlarda varis şikayetinde artış meydana gelmektedir. Bu nedenle varis nasıl geçer, sorusu da haliyle artış göstermektedir. Bacakların birçok bölümünde değişik renklerde meydana gelen bu sorun daha çok kadınlar üzerinde görülmektedir. Rahatsızlığa tıbben de alternatif tıp olarak da tedavisi mümkündür.

Atar damarlar tarafından alınan kirli kanın temizlenip vücut üzerindeki dağılımı sırasında meydana gelen sorunlar, kirli kanın daha çok bacak bölgelerine gönderilmesine neden olmaktadır. Damarların işlevsel bozukluk yaşaması  şişkinlik, ve görüntü açısından oldukça istenmeyen bir durumun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Varise genetik faktörlerde etken olmaktadır. Varis nasıl geçer, sorusunun cevabı yazımızın devamında hem tıbben hemde alternatif tıp, olarak yer almakta.

Varis Tedavisi

Rahatsızlığa cevap olarak öncelikle kişilerin bireysel çabaları ile mümkün olamamaktadır. Bir damar sorunu olmasından dolayı kontrol ve tedavilerin kesinlikle uzmanlar eşliğinde yürütülmesi gerekmekte. Son zamanlarda geliştirilen birçok yöntem sonucunda lazerli tedavi varislerin yok edilmesini büyük oranda sağlamaktadır. Bacak ya da yüz ayrımı olmaksızın her cilt ve renk tonuna uygun olarak yürütülen tedaviler, varis sorununun kısa sürede çözümlenmesine olanak sağlamakta. Varisler, kendi aralarında oluş türlerine göre kategorilendirilir. Lazerli tedaviler her kategori içerisinde farklılık göstererek seanslar şeklinde ilerlemektedir. Bir seans ortalama olarak 5 dakika sürmekte olup bir sonraki işlem ancak bir ay sonra gerçekleştirilmektedir.

Varis nasıl geçer, sorusunun lazerle %100 oranında çözümlendiğini ortalama tedavi süresinin 1,5 ay olduğunu söyleyebiliriz. Bu süre içerisinde güneş ışınlarından, ağır egzersizlerden ve sıcak sudan kesinlikle uzak durulması gerektiğini söyleyebiliriz.

Rahatsızlığa Alternatif Tıp İle Bitkisel Kür

Varis ile ilgili olarak genetik yatkınlığı fazla olan bir rahatsızlıktır. Bunun yanında fazla ayakta durmaktan da kaynaklanabilmektedir. Varis sadece ayaklar değil, testislerde, beyin damarlarında veya bağırsakları besleyen damarlarda da olabilir. Önemli olan alternatif tıp ile varise karşı önlemi alarak rahatsızlığı kaybetmektir. Çok ilerlemiş varisli damarın tıpta tedavisi pek yok denebilir. Nadir olarak çok genişleyen damarı operasyon ile vücuttan alıyorlar.

İşte varis tedavisi için kür tarifi;

Kırkkilit (Sabah);

Kaynayan bir su bardağı bardağı suyun içerisine tepeleme1 tatlı kaşığı kırkkilit otu atıp 3 dakika kısık ateşte demlenme şeklinde kaynatın. Daha sonra 3. dakikanın sonunda süzün. Kürü sabahları kahvaltıdan 2 saat sonra günde bir defa için.

Çobançantası(Akşam);

Çobançantası bitkisi çok önemlidir. Bitkinin sıkılaştırıcı özelliği bulunmaktadır. Fakat bazı hastalar; kalp damarları içeriden yağ bağlı eğer bu kürü içersem damarımı tıkar mı diye sorabilir, tamamen rahat bir şekilde tüketebilir.

Ayrıca çobançantası bitkisinin diğer önemli özelliği ise bazı kadınlar adet dönemlerini nadiren uzun geçririler, bazen de miyomları var ise ara kanamalar geçiren kadınlara da iyi gelmektedir. Hatta kullanımdan bir gün sonra kanamayı durdurabilir.

Çobançantası kürü tarifi; Kaynayan bir bardak klorsuz su içerisine 1 tutam çobançantası atıp üç dakika kısık ateşte demleme şeklinde kaynatın. Kaynama işleminden sonra sonra süzün ve ılıyınca her gün akşam yemeğinden en erken 2 saat sonra için.

Varis Nedir? Varise Ne İyi Gelir? Bacakta Varis

DİKKAT! Kürleri her defasında taze olarak israf olmayacak şekilde hazırlayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.