Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Vajinismus Nedenleri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Olur?

421
Vajinismus Nedenleri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Olur?
Vajinismus Olmuş Kadın Fotoğrafı
Vajinismus Nedenleri ve Tedavisi Nasıl Olur?

Vajinismus Nedir?

Kadın hastalıları arasında en sık görülen Vajinismus, cinsel ilişki sırasında kadınların bilinci dışında vajina bölgesinde istenmeyen kasılmaların meydana gelerek ilişkilerin önüne geçen bir durum olarak gösterilmekte. Sıklıkla hafif olarak geçen kasılmalar, bazı kişilerde bütün vücudu ele geçirerek kısmi bir panik atak durumunun meydana gelmesine neden olmakta.

Vajinismusa Neden Olan Etkenler

Bu sorun ile ilgili araştırma yapan uzmanlar, gençlik yıllarında aşırı baskı gören, kişilerde görüldüğü tespit edilmiştir.

Özellikle bebeklik dönemlerinde bilinçaltına yerleştirilen bazı söz öbekleri kadınlarda daha çok ileri yaşlara kadar etkilerini gösterebilmekte. Yetişkin kadınların büyük bir bölümü evlenmiş olmalarına rağmen ruhsal olarak kendilerini halen çocuk olarak görmeleri ve cinselliğin onlar için oldukça uzak bir kavram gibi düşünmeleri

Vajinismus durumlarının meydana gelmesine neden olmakta.

Tamamen psikolojik olan bu durum, tedavi olunmadığı sürece başka sorunlar meydana getirebilmekte.

Bu sorunla karşı karşıya gelen kadınlar zor da olsa eşleri ile birliktelik yaşamaları durumunda, zorlanan vajina bölgesinde yırtıklar, hasarlar ve birçok fiziksel ve ruhsal çöküntüler meydana gelmekte.

Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir

Vajinismus tedavisi psikolojik etmenler incelenerek yapıldığını terapiler sırasında bu sorunun ne gibi etmenlere dayandığı tespit edilir. Kadınların ilişkiye girmekten neden korktuğu gibi etmenler araştırılarak hem kadın üzerine hem de eş üzere seanslar gerçekleştirilmektedir. Seanslar bilinçaltında yer alan sorunların giderilerek çiftlerin yaşamış oldukları cinsel sorunların tedavi edilebilmesini sağlamaktadır.

Sonuç olarak özetlenmesi gerekirse bu hastalık Psikolojik kaynaklı bir sorundur. Asla ve asla lokal uyuşturucular ile, alkol alarak, ameliyat ile, Genital bölgede veya kızlık zarında kesi yaparak ameliyatlar ile genişleterek vs. tedavisinin aranmaması gereken bir durumdur.
Çünkü burada ki durum Genital bölgede değil kadının korkularında ve cinselliğe bakış açısındadır.
Etiketler: vajinismus nedenleri, vajinismus nedir belirtileri nelerdir, vajinismus tedavisi nasıl olur, vajinismus tedavisi nedir, vajinismus nedir neden olur, 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.