Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Vajina Temizliği? Vajina Temizliği Nasıl Yapılır?

256

Vajina Temizliği? Vajina Temizliği Nasıl Yapılır?

Kadınların en önem verdiği bölgelerden biri olarak gösterilen Vajina, cinsel ilişkilerden sonra temizlik ihtiyacına maruz kalmaktadır. Birçok kadın sadece su ile yıkama yolunu denerken bazı kadınlarda kozmetik ürünleri başta olmak üzere sabun vb. yöntemler de kullanmayı tercih etmekte. Uzmanlar, Vajina Temizliği için su ile yıkama yöntemini kesinlikle önermemektedir. Hedeflenen temizlikten ziyade birçok zararlı etmenin de duş sırasında kazanılabileceğini ifade etmektedirler.

Dış bölge için kullanılması önerilen sabun kesinlikle iç yüzeye temas ettirilmemelidir. Sabun cinsel organlar üzerin de bulunan yararlı bakterilerin yok olmasına neden olur. Ayrıca sabun, belirli süreden sonra yanma, kızarıklık gibi etmenlere de neden olabilmekte.

Yapı olarak oldukça değişik bir sisteme sahip olan vajina, kendi kendisini temizleyebilme özelliğine sahiptir. Vajina Temizliği konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, hiçbir şey yapmadan dahi bölgenin kendi kendisini içten temizlediğini belirtmekteler.

Dış yüzey ile ilgili bazı önlemler almanıza karışmayan uzmanlar, sabunsuz saf su ile yıkanabileceğini belirtmekteler. Yine birçok kadının kozmetik ürün kullandığını görmekteyiz.  Bu ürünler ile temizlik yapılıp yapılamayacağına gelecek olursak;

Vajina Temizliği için kozmetik ürün kullanımını kesinlikle önermeyen uzmanlar, kozmetik ürünler içerisinde yer alan kimyasal maddeler vücut için büyük tehdit meydana getirebilmekte. İçeriğinde bulunan maddelerin vajina alerjisine neden olabileceğini bilmelisiniz. Ayrıca bu sorunların ciddi anlamda tehlike unsurları oluşturabileceğini belirterek kesinlikle ilave madde kullanımı yapılmaması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.