Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Türkiye’de Teknoloji Faaliyetleri Ne Durumda?

265

Türkiye’de Teknoloji Faaliyetleri Ne Durumda?

Teknoloji, artık insanların 5 duyu organından biri olmuş durumdadır. Hayatımızın birçok noktasına değinen bu gelişme aslında hem olumlu hem de olumsuz gelişmeler meydana getirmektedir. Türkiye’de Teknoloji Faaliyetleri biraz geç başlamış olsa da kısa sürede yakaladığı yükseliş birçok ülkeyi geride bıraktırmıştır. Yediden yetmişe birçok yaş grubunun elinde bulunan akıllı telefonlar aslında bu alanda bir bağımlılık oluşturulduğunu da gözler önüne sermektedir.

Türkiye’de Teknoloji Faaliyetleri 2000 yılının başında gelişmeye başlamıştır. 80 Milyon nüfus bulunan ülkemizde İnternet ile bağlantı kişi sayısı tam olarak 48 milyondur. Bu veriler bilgisayar üzerinden bağlantı kuran kişi sayısı olduğunu belirten uzmanlar, 70 milyon mobil hatlar üzerinden İnternet bağlantısı kurulduğunu belirtmektedir. 45 milyon Facebook kullanıcı sayısı bu verilerin doğruluğunu kanıtlamaktadır.  Ülke içerisinde toplam bilgisayar sayısının 45 milyon olduğunu, gün içerisinde ortalama olarak 7 saatin bilgisayar başında geçirildiğinde belirtiliyor.

Türkiye’deki Teknolojik Faaliyetleri daha çok üretimden ziyade kullanım ve tüketim üzerinedir. İnternet üzerinde vakit geçiren kişiler gün içerisinde en fazla Youtube üzerinde vakit geçirmektedir. Bununla beraber Facebook ve İnstagram gibi sosyal alanların da sıklıkla kullanılıyor oluşu teknolojiye olan bağımlılığımızı göstermektedir. Bu kadar aktif kişi olmasına karşın ülkemizdeki İnternet alt yapıları henüz yeterli orana ulaşamamıştır. AKK ve düşük İnternet hız kullanımı gibi nedenler, insanların gün içerisinde gerçekleştirmek istedikleri faaliyetlerin önüne geçmektedir. Her geçen gün İnternet üzerine erişim sağlayan kişi sayısının fazlalığı bu alanlara olan yatırımların artmasına olanak sağlamakta.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.