Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Türkiye’de İnternet Neden Yavaş

293

Düşük Hızlı İnternet

Dünya üzerinde yapılan araştırmalara göre İnternet hızı bakımından Türkiye son sıralarda yer almaktadır. İnternet hızı, günlük ihtiyaçların giderilmesinde bir etki olarak gösterilse de ülkelerin gelişmişlik oranları ile de ilgili bilgiler vermesi bakımından oldukça önem arz etmektedir. Peki internet neden yavaş sorusu hakkında araştırmalar sonucunda oluşturulan liste içerisinde;

Türkiye 4 megabit hızı ile listenin 67. sırasında yer alıyor.

Listenin üst sıralarına baktığımızda ise bizden kat ve kat düşük gelirlere sahip olan Kenya ve Şili gibi ülkelerin olması oldukça şaşırtıcı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye’de kullanılmakta olan İnternet, oldukça düşük olduğu tespit edilmiştir. Türkiye genelinde olan fiber hat kullanımı yalnızca %20 olup bu hattın veri hızının ise 4 megabit olduğu belirlenmiştir. Kullanıcıların büyük bir bölümü yüksek hızlı İnternet ile hiçbir şekilde tanışamadığı gibi hız kaynaklı sorunlar yaşamaya da devam etmiştir. Bu durum Avrupa ile kıyaslandığında ise korkunç bir tablo ile karşılaşmamıza neden olmaktadır. AKK sıkıntısı yaşamayan Avrupa için ortalama İnternet hızı 20 megabit olması kıyaslama hakkında ne bilgiler verilmesine de olanak sağlamıştır.

Alt yapı faaliyetleri her geçen gün artsa da internet hız ortalaması hiçbir şekilde değişmemektedir. İnternet hızlarının artabilmesi için gerekli olan durumun alt yapı değişikliği ile ilgili olduğunun belirtilmesi, yapılan çalışmalarında artmasına neden olmuştur. Özellikle iş dünyasının gereklilikleri arasında gösterilen İnternet hızı fiber güvenliğinde gereklilikleri arasında yer almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.