Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Turkcell BiP Bedava İnternet Paketleri

Turkcell BiP Bedava İnternet Paketleri

Bildiğiniz üzere Turkcell, ülkemizdeki en büyük operatör markasıdır. Yaptığı kampanyalar olsun, yüksek çekim gücü olsun, kaliteli hizmeti ve müşteri memnuniyeti politikası ile en çok abonesi bulunan gözde operatör markası olmayı başarmıştır.

Turkcell’in son zamanlarda oldukça popülerleşene mesajlaşma uygulaması BiP ise her gün güncellenen yeni özellikleri ve kullanılabilirliği ile birçok kişinin tercihi olmaya başlamış durumdadır. Turkcell, BiP uygulamasının kullanımını arttırmak, kullanıcılarını yerli yapım mesajlaşma uygulamasını kullanmaya teşvik etmek için BiP uygulaması üzerinden ve kullanımla ilgili birçok kampanya düzenlemektedir.

Tam bu noktada Turkcell aboneleri, Turkcell’in BiP için yapmış olduğu Turkcell bedava internet paketleri hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza yardımcı olmak amacıyla Turkcell’in kullanıcılarını sevindirecek olan BiP bedava internet paketlerini tek tek detaylı bir biçimde anlatacağız.

Turkcell BiP Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Turkcell, BiP ile yaptığı kampanya ile en çok konuşulan avantajlı operatör markası olmayı başarmıştır. Uygulamayı yükleseniz bile hattınıza Turkcell bedava internet paketi tanımlanmaktadır.

Bu kampanyalara katılım için faturalı veya faturasız abone olmanız farketmiyor, yani tüm aboneler BiP kampanyalarının tümüne katılabilmektedir. Tabii ki telefonunuzun akıllı bir telefon olması gerekmektedir.

Turkcell BiP Bedava 1 GB İnternet Paketi
Eğer cep telefonunuzun uygulama marketinden BiP mesajlaşma uygulamasını indirip uygulamayı aktif olarak kullanmaya başlarsanız hattınıza anında Turkcell 1 GB bedava internet paketi tanımlanmaktadır.

Bu bedava 1 GB internet paketini BiP dışında da kullanabilirsiniz. Yani size verilen bedava internetin istediğiniz gibi keyfini çıkartabilirsiniz. Kampanyaya katılmak için herhangi bir katılım mesajı göndermenize gerek yoktur.

Hattınıza tanımlanan bu bedava 1 GB internet paketini toplam 30 gün boyunca kullanabilirsiniz. 30 günün sonunda 1 GB internet paketiniz iptal edilecektir. Kampanyadan sadece Turkcell aboneleri yararlanabilmektedir. Kampanyaya sadece 1 defaya mahsus katılabilirsiniz.

Turkcell’in resmi olarak sunmuş olduğu kampanya koşulları şu şekildedir;

 • 04.11.2015 tarihinden itibaren BiP’i yükleyen Turkcell’li tüm BiP kullanıcıları BiP 1 GB Hediye İnternet Kampanyası’ndan yararlanabilir. 
 • Kampanya kapsamında Turkcell’liler BiP mobil uygulamasını yükleyip kayıt olduklarında 30 gün boyunca kullanabilecekleri 1 GB hediye internetin sahibi olur.
 • BiP 1 GB Hediye İnternet kampanyasından faturalı / ön ödemeleri bireysel/ kurumsal Turkcell müşterileri faydalanabilir, kampanyadan yalnızca 1 kez faydalanılır.
 • Uygulama marketlerinden (App Store ve Google Play) BiP mobil uygulamasını yükleyen abonelere iletilecek olan bilgilendirme SMS’inin ardından aboneler hediye interneti kullanmaya başlayabileceklerdir.
 • Kampanyadan yararlanabilmek için uygulamanın sesli ve görüntülü görüşme içeren (BiP 3.0 ve üzeri) versiyonlarından birini ilk kez yüklemiş olmak gerekmektedir.  
 • Kampanyadaki hediye internet sadece kişisel kullanım içindir. Ticari gelir elde etmek amacıyla kullanılamaz, satılamaz. Tespit edilen aboneler ile ilgili yasal işlem yapılacak ve hatları tek taraflı olarak iptal edilebilecektir. Paket kapsamındaki hediye internet, üçüncü şahıslara transfer edilemez.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Paket kapsamında verilen kullanım hakları sadece yurt içinde geçerlidir. Kullanılmayan haklar bir sonraki döneme devretmez. Paket sadece internet erişim noktası kullanılarak yapılan bağlantılarda geçerlidir. İnternet erişim noktası, Blackberry cihazları tarafından kullanılan Blackberry erişim noktası ve 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları paketlere dahil değildir.
 • Paketin üst limit hızı 7,2 Mbps, önceliklendirme seviyesi 2. öncelikte olacaktır.
 • Hediyenizin bitiminde tekrar yenilenmez ve internet kullanımlarınız varsa internet paketiniz yoksa tarifenizden ücretlendirilir. 
 • 13.12.2015 tarihi itibarıyla kampanyadan yararlanan abonelerimiz yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve ön talep/abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır. Turkcell tarafından sunulacak olan 4.5G hizmetinin başlayacağı tarih itibarıyla, cihaz ve sim kart uyumlu olduğu sürece herhangi ek bir işlem yapmadan; telefonda ilgili şebeke tipi seçilerek, 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlanılabilir. İptali için IPTAL 4.5G yazıp 2222’ye gönderilmesi yeterlidir

Turkcell BiP Kullan Kazan (BiP ile Mesajlaş 1 GB Bedava İnternet Kazan)
Bu kampanyada Turkcell’in BiP kullanımını yaygınlaştırması için yapmış olduğu kampanyalardan birisidir. Bu kampanyann genel amacı şudur; 5 gün boyunca arkadaşlarınızla mesajlaşıp toplamda 10 mesaj gönderirseniz eğer hattınıza anında Turkcell bedava 1 GB internet paketi tanımlanmaktadır.

Ayrıca BiP üzerinden bir grup kurup ilk mesajı atan abonelere de 1 hafta boyunca kullanabilecekleri Turkcell 1 GB bedava internet paketi tanımlanmaktadır. Kampanyaya katılmak için herhangi bir katılım mesajı göndermenize gerek yoktur.

Turkcell’in resmi olarak sunmuş olduğu kampanya koşulları şu şekildedir;

 • 19 Mayıs 2017 – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında;
  • BiP üzerinden 5 gün boyunca üst üste 10 mesaj atan Turkcell’liler haftalık 1 GB hediye internet kazanır.
  • BiP’te grup kuran ve kurduğu grup içerisinde mesajlaşmaya başlayan Turkcell’liler attıkları ilk mesajın ardından haftalık 1GB hediye internet kazanır.
 • BiP Kullan Kazan kampanyasından faturalı / ön ödemeli; bireysel/kurumsal Turkcell müşterileri faydalanabilir.
 • Kampanyalar için aylık katılım sınırı 2.500.000 olarak belirlenmiştir.
 • Hediye internet  yurt içi kullanımlarda geçerlidir, kullanılmadığında sonraki dönemlere devretmez, 3. kişilere transfer edilemez, ticari gelir elde etmek amacıyla kullanılamaz, satılamaz.
 • Hediyelerin kullanım hakkı, hediye tanımlamasının yapıldığı gün, kullanıcıya gelen SMS bilgilendirmesi ile başlar.
 • Her abone kampanyadan 31 gün içinde yalnızca 1 kez hediye kazanma hakkına sahiptir.
 • Kampanya kapsamına BiP’ten atılan mesajlar, kontak bilgisi paylaşımı, lokasyon paylaşımı, caps ve sticker gönderimi, titreşim gönderme, sesli mesaj gönderme,  fotoğraf ve video gönderme dahildir.
 • Diğer BiP kampanyalarından yararlanan müşterilerimiz de BiP Kullan Kazan kampanyası faydalarından yararlanabilir.
 • Hediye 1 GB tüm yurt içi internet kullanımlarında geçerlidir ve tüm internet paketleri ile birlikte kullanılabilir.
 • Hediyelerin kullanımı mevcut ücretli paketlerden önceliklidir ve kullanım hakları sona erdiğinde müşteriler kendi tarife/kampanyaları üzerinden ücretlendirilir.
 • İnternet erişim noktası, Blackberry cihazları tarafından kullanılan Blackberry erişim noktası ve 3G netbook, notebook (dizüstü bilgisayar) ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları paketlere dahil değildir.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Turkcell’in BiP ile ilgili yapacağı yeni kampanya ve avantajlar bu sayfa üzerinden güncel olarak paylaşılacaktır. Bu sayfa üzerinden veya websitemiz üzerinden kampanyaları takip edebilirsiniz. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz kampanyalar hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümü aracılığıyla sorabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.