Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

265

Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Strese bağlı durumlardan nasibi en çok alan bölge tırnaklar olmaktadır. Kadın veya erkek ayrımı olmadan birçok kişi gün içerisinde yaşadığı sıkıntılı durumların acısını tırnaklarından çıkartmaktadır. Bu durumlarında tırnaklarını yiyerek yada bakımlarını ihmal ederek çıkarmaktadır. Tırnaklar, basit bir sistem olarak görülmektedirler. Fakat mikrobik bakterilerin vücut içerisine en kolay girebileceği alanlar arasında tırnak yaraları olarak gösterilmektedir. Özellikle ev kadınları, temizlik sırasında kullandığı birçok deterjanın da el üzerinde çeşitli tahribatların oluşmasına neden olmaktadır. Tırnak bakımı konusunda ise en önemli tedavinin, bakımlardan geçtiğini belirtmek istiyoruz.

El ve Ayak Tırnak Bakımı

Tırnak bakımı konusunda en etkili yöntemin kısaltmadan geçtiğini hatırlatmak isteriz. Tırnakların uzatılması, bakteri ve mikropların cilt üzerine daha kısa sürede etki göstermelerine neden olmaktadır. Bu nedenle haftada 1 olmak üzere tırnaklarınızı kesmenizi, manikür ve pedikür aracılığı ile de düzenlemenizi tavsiye ederiz. Tırnak kesimi sırasında diplerde bulunan etleri kesmekten kesinlikle kaçınınız. Bakım yaptığınızı düşünerek mantar oluşumlarına da neden olabilirsiniz.

Bu durumun oluşabilmesine neden olan bir diğer etmen ise kozmetik ürünleri arasında yer alan ve sıklıkla kullanımı tercih edilen Asetonlardır. Aseton kimyasal içerikleri nedeni ile tırnak bakımı sırasında birçok olumsuz etmenin de ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Tırnak bakımı sırasında birçok kişinin satın alıp kullanmak istediği güçlendiriciler, bakımlardan ziyade güçsüz yapılanmaların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle ayak parmaklarının korkulu rüyası olarak görülen tırnak batma durumları, rahatsızlık durumlarının baş göstermesinde büyük etki oluşturmaktadır. Bu konuda yapmanız erken düzenli bir şekilde tırnaklarınızı en iyi şekilde kesip düzenlemektedir.

Tırnak bakımında en önemli ve en etkili diğer bir yöntem ise tırnak kesimidir. Belkide sizin için hiç bir önemi olmayan, tırnaklarınız, yanlış kesme sonucunda tırnak batmalarına, tırnak mantarlarına veya birçok el ve ayak parmak rahatsızlıklarına yol açacaktır. Özellikle de ayaklarımızda tırnak kesimine daha çok dikkat etmeliyiz. Peki tırnaklarımızı doğru bir şekilde kesmenin yöntemi nedir? Ayak tırnaklarımızı kesinlikle oval kesmemeli yani hilal şeklinde kesmemeli düz olarak kesmeliyiz. El tırnaklarımızı ise düz değil çok az hafif şekilde oval verdirerek kesmeliyiz. Bu çok önemli konu hakkında özellikle de tırnak batmanız var ise detaylı bilgiyi Tırnak Batması Tedavisi – Şeytan Tırnağı yazımıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer El ve Ayak Bakımı ile ilgili yazılarımız:

 Ayak Bakımı Cilt Bakımı ve Diş Bakımı Önerileri

 Bakım ; Kadınlar İçin Günlük ve Basit Uygulamalar

 Tırnak Batması Tedavisi – Şeytan Tırnağı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.