Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Telefonum Şarj Olmuyor Sorununun Çözümü

Telefonum Şarj Olmuyor Sorununun Çözümü

Telefonunun şarj olmuyorsa paniğe kapılmayın. Size verdiğimiz ip uçları ile telefonunuzun şarj olmama problemini ortadan kaldırabileceksiniz.

Telefonunuzu şarja taktınız ve şarj olmadığını fark ettiniz. Hemen paniğe kapılmayın. Yapacağınız bir kaç basit işlem ile telefonunuzun şarj olmama problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer problem iPhone telefonunuzda yaşanıyorsa iPhone Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor Hatasının Çözümü yazısına bir göz atın. Eğer telefonunuz Android ise aşağıdaki yazımızı okuyun.

Telefon Şarj Olmuyor Ne Yapmalıyım?

  • Adaptörünüzü veya USB kablonuzu ilk önce mutlaka kontrol ediniz. Kullandığınız aksesuar arızalanmış olabileceği için ilk işlemi Usb kablonuzu veya adaptörünüzü kontrol ederek başlayın. Daha önce sorunsuz bir şekilde çalışan USB kablosu bir gün sonra çalışmıyor olabilir sonuçta elektronik bir parça olduğu için her an bozulma riski de fazladır. Farklı bir USB kablo ve Adaptör kullanarak Akıllı telefonlar genelde 1.8A gücünde şarj enerji gücü ile şarj edildiğini söyleyebiliriz. Markası hiç önemli değil yeter ki orjinal bir adaptör ve USB kablo kullanarak telefonunuzun şarj olmasını sağlayın. Şunu asla unutmayın, Telefonunuzu şarj ettiğiniz zaman USB Kablo ve Adaptör aşırı derecede  ısınacağı için hiçbir şekilde paniğe sebep olmayın ve paniğe kapılmayın. Aşırı ısınan kabloyu bükerek katlayarak kaldırmayın kablonun soğumasını bekleyin veya katlamadan ve bükmeden kaldırarak kablonuzu saklamanız kablonuzun uzun süreli kullanımı açısından çok önemli bir faktör olmaktadır.
  1. Telefonunuzu kapatıp baştan açmayı deneyin
  2. Şarj aletini kablosundan ayırıp tekrar birleştirip sonra şarj etmeyi deneyin
  3. Telefonunuza reset atın
  4. Eğer orjinal olmayan bir şarj aleti kullanmıyorsanız orjinal şarj aleti ile deneyin
  5. Eğer orjinal şarj aleti ile de şarj almıyorsa telefonunuzun şarj soketinde problem olabilir.

KAYNAK : Telefonum Şarj Olmuyor

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.