Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Telefon Suya Düşünce Ne Yapmalı?

Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası olarak neredeyse tüm günümüzü bizlerle paylaşan ekipmanlar arasında yer almakta. Bazı zamanlarda istenmeyen durumlarla karşılaşan kişiler telefonlarını suya düşürerek ne yapacakları ile ilgili kara düşüncelere kapılırlar. Telefon suya düşünce ne yapmalı, ve anında yapılması gerekenlerden bahsedeceğimiz bu yazı, doğru bir şekilde uygulanması durumunda telefonları kurtarılabilmektedir. Hemde işlevlerine devam etmektedir.

Suya Düşen Telefona Ne Yapmalı?

Öncelikle düşen telefonu anlık olarak hemen sudan çıkarmak gerekmekte. Bununla beraber Telefon suya düşünce ne yapmalı;

  • Telefon suya düşünce elektronik olarak tüm parçaları olumsuz olarak etkilenmektedir. Bu nedenle telefon durumunu kontrol etmekten ziyade elektrik bağlantısını hemen olarak kesmeniz gerekmektedir. Bunun için bataryası çıkabilen telefonlarda bataryayı çıkarmak, bataryası olmayan telefonlarda ise kapama düğmesine uzun süre basmak gerekmektedir.
  • Bununla beraber telefonun ayrılabilir tüm parçaları çıkartılarak kurumaya bırakılmalıdır. Telefon suya düşünce oksitlenme durumu meydana gelebileceğinden telefonun hem içi hem de dışı kuru bir bezle temizlenmeli ve tüm suyun kuruyup kurumadığına emin olmalıdır. vakum bu konuda kişilerin ihtiyaç duyabileceği en büyük gereksinimlerden birisidir.
  • Ağız ile telefon üzerinde bulunan tüm deliklerden su çekilerek boşaltılmaya çalışılmalıdır. Bu gibi durumlarda saç kurutma makinesi gibi araçlar kullanmaya çalışan kişiler telefonlara olabileceğinden daha fazla zararlar verebilmektedir.

Telefon suya düşünce bu adımları uygulayan kişiler son olarak ise telefonlar içerisinde bulunan nemin çekilebilmesi için pirinç dolu bir kap içerisine telefonlarını iyice gömerek bekletmelidir. 48 saat sürecek bekletme süresince telefonu bataryası ile ayrı olarak yerleştirmeniz çalışabilmesine olanak sağlayacaktır. Bu işlemlerin anlık olarak yapılabilmesi bu olaydan en az zarar ile ayrılmasına olanak sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.