Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Superbus

544
Superbus

Hollandalı fizik profesörü ve uzay adamı Wubbo Ockels, tarafaından planlanan ve Hollanda hükümetinin büyük destek verdiği Superbus, görücüye çıktı. Toplu taşıma hayatında daha hızlı ve daha konforlu bir seyahat yapma imkanı Superbus, iyi bir alternatif olacağı kesin.

superbus13

Oluşturulan yeni araç yollarda lojistik destek sağlanması halinde 250 km/s hızında ulaşımı sağlayabilecek. Superbus, 15 metre uzunluğunda ve 23 kişilik kapasitesi var.

superbus14

İniş-çıkışların daha kolay ve konforlu yapılabilmesi için hemen yanınızda olacak şekilde 8 kapısı var.

superbus2

Ayrıca Superbus alt yapısıyla da güven veriyor. Radar donanımlar ve hızlı yanıt veren elektronik güdüm sistemiyle engel algılama sistemleri, yüksek manevra kabiliyeti ve zorlu kırma gücü nedeniyle de gayet güvenli. Superbus, seyehat gezilerinde veya kişisel gezmede kullanılabilecek.

Superbus projesi sürdürülebilir. Araç şarj edilebilir pillerle elektrikle çalışıyor. Hafif ve son derece aerodinamik yapısından dolayı Superbus düşük enerji tüketimi yapmaktadır.

superbus1

Tüm bunlar daha iyi seyahat sağlamak için tasarlanmış. Superbus’ın konfor seviyesi ile artık uzun yolculuklar daha farklı bir deneyim yaşatacak.

Superbus şimdilik Hollanda’da geliştiriliyor ama kim bilir belki de ileride tüm Dünya’da kullanılmaya başlanabilir. 

İŞTE SUPERBUS

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.