Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Stres Çarkı Nedir? Stres Çarkı Nereden Alınır?

Stres Çarkı Nedir? Stres Çarkı Nereden Alınır?

Son zamanlarda tüm Dünyayı yakıp kavuran, yeni bir akımın başlamasına olanak neden olan Stres Çarkı hemen hemen tüm ülkelerde yaygın olarak bir eğlence unsuru olarak kullanılmaya başlandı. Birçok ülke bazı gerekçeler göstererek şimdiden yasaklamaya başlarken her geçen gün milyonlarca adet satmaya devam ettiğini söyleyebiliriz. Kullanımı için genellikle boş zamanları değerlendirmek, sıkıntı ya da zihin yorgunluğunu azaltmak için kullanıldığı ifade edilmekte. Bir dönemler popüler olan Stres Topunun abisi olarak görülmesi gençlerin bu ürünü almasına en büyük etken olarak gösterilmekte.

ABD, İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri, bu ürünün gereksiz ve çocuklarda dikkat dağınıklığı meydana getirdiğini ileri sürerek satımını, alımını yasakladı. Öğrencilerin okulda hatta derste dahi bu ürün ile uğraşması yasaklanmaların bir diğer nedeni olarak gösterilmekte. Birçok ülke yine aynı şekilde yasaklama gündemi ile mücadele ederken ülkemizde ise ne gibi bir kararın alınacağı oldukça merak edilmekte. İlk başlarda Çinden kargolar ile getirilen ürünler yaygınlaşmasının ardından yerli atölyeler içerisinde de kolay bir şekilde üretildiği görülmüştür. Piyasalar içerisinde 5 TL den başlayan fiyatlar çarkın kalitesine, ışıklandırma düzeneğinin olup olmasına göre 50 TL ye kadar çıktığı görülmekte

Birçok kişi tarafından hiçbir işe yaramadığı iddia edilen Stres Çarkı tamamen bir pazarlama ürünü olarak icat edildiği düşünülmekte. Milyonlarca adet satış yapan bu çarklar üreticilerine kısa sürede binlerce dolar kazanç şimdiden sağlamış durumda. Eğer çocuklarınız bu ürünlerden istiyorsa mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışınız. Aksi halde bahsedildiği gibi dikkat bozukluklarının meydana gelmesine neden olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.