Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Siyah Nokta Tedavisi? Cilt Lekelerine Doğal Çözüm?

261

Siyah Nokta Tedavisi? Cilt Lekelerine Doğal Çözüm?

Siyah nokta, gencinden yaşlısına kadar birçok kişinin çeşitli dönemlerde uğraşmak zorunda kaldığı bir cilt sorunu olarak gösterilmekte. Birçok kimyasal yöntem, bu sorunun tedavisi için kullanırken cildin yıpranma durumu göz ardı edilerek birçok doğal çözüm önerileri geliştirinildiğini belirtmek istiyoruz.  Bu sorun için geliştirilen doğal çözüm önerileri, birçok kişinin evinde bulunabilecek malzemeler olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Siyah nokta bakımı için uygulanabilecek yöntemler arasında ilk sırayı Kilin yer aldığını söylemek istiyoruz. Yapı bakımından oldukça güçlü minerallere sahip olan kil birçok kişinin cilt sorunlarında kullandığı bir yöntem olarak gösterilmekte.

> Uygulama olarak 1 yemek kaşığı kilin gerekli kıvama eriştirecek suya ilave edip macun etmeniz durumunda siyah noktalı bölgelere uygulamanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. İkinci sırada yer alan karbonat, tam bir nokta düşmanı olduğunu söylemek istiyoruz. Bir şişe maden suyu içerisine ilave edilen 1 yemek kaşığı karbonat, macun kıvamına geldiği an yüz bölgesine uygulandığını belirtmek istiyoruz.

Yeşil Çay, Siyah nokta bakımının sağlanması açısından oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. her sabah düzenli olarak tüketilen yeşil çayın cilt üzerinde oldukça güçlü etkilere sahiptir. Bu gibi bazı doğal yöntemler doğal çözümlerle Siyah nokta tedavisi için kullanılmaktadır. İşlemlerin bir kereden ziyade sürekli ve düzenli olarak kullanılması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Yapılacak işlemlerle ilgili meydana gelebilecek en ufak hatalar noktaların olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Cildinizin tereyağı gibi pürüzsüz ve gergin olmasını istiyorsanız, lekelerden arınmış olmasını istiyorsanız bol miktarda mısır tüketmelisiniz. Mısırı sade de tüketebilir ununu, yarmasını, mısır ekmeğini de tüketebilirsiniz.

Cilt Lekelerine Karşı Kür? Cilt Lekelerine Doğal Çözüm?

Malzemeler:

  1. Lavanta
  2. Maden Suyu
  3. Doğal Elma Sirkesi
  4. İncir Çekirdeği Yağı

Hazırlanışı;

Kısık ateşte kaynayan 1,5 su bardağı klorsuz suya 1 tatlı kaşığı lavanta atıp 10 dakika kısık ateşte demleyin. Demlendikten sonra süzerek ılıtıp için. 15 gün akşam yemeğinizden en az 2 saat sonra tüketin. Durumunuza göre 2 hafta ara verip tekrar başlayabilirsiniz. Burada en çok dikkat etmeniz lavantanın en fazla 1 yıllık olmasıdır. 1 yıl raf ömrünü doldurmuş lavantanın faydasını göremezsiniz.

>> Sivilce İçin Bitkisel Kür <<

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.