Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İçin Bitkisel Tedavi?

279

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce, her insanın belirli bir dönem savaşmak zorunda kaldığı rahatsızlık olduğundan, sivilce nasıl geçer sorusu  oldukça sık sorulmaktadır. Özellikle gençlik çağında görülen bu durum sonradan kazanılan bir hastalık olmadığı gibi isteseler de istemeseler de yüzleşecekleri bir durum olarak da bilinmesi gerekmekte. Sivilceler, insanların başta psikolojik durumları olmak üzere sosyal hayatlar ve ilişkiler üzerinde de olumsuz etkiler meydana getirmektedir. Sivilce nasıl geçer? konusunda destek arayan kişiler için bu yazıyı oluşturmak istedik.

Kadınlar, ne kadar bakımlarına dikkat etseler de yüz üzerinde çıkan bir adet sivilce tüm bakımın izlerini silmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için öncelikle cildinizi yakından tanımanız gerekmektedir. Sivilcelerin hangi bölge üzerinde ne sıklıklar ile çıktığı öncelikle tespit edilmelidir. Sivilce nasıl geçer? sorusundan ziyade hastalar sivilcelerin bıraktığı izleri düşünmelidir. Son zamanlarda gerek sivilceler, gerekse sivilcelerin bıraktığı izler makyaj malzemeleri ile kapatılabilmektedir.

Kısa, anlık çözümlerde olsa bu şekilde yapılan bir kapatma ileride cilt kanserlerinin görülmesine dahi neden olabilmektedir.  Kısa süreli zamanlar yerine uzman eller tarafından alınacak destekler bu hastalığın çözüme kavuşturulmasına büyük oranda katkı sağlayacaktır.

Sivilce nasıl geçer, konusuna tekrardan gelecek olursak; bu konu hakkında en detaylı bilgiler ve yöntemler uzman kontrolleri tarafından verilebilmektedir. Öncelikle sivilcenin neden meydana geldiğini araştıran uzmanlar, hangi aralıklar ile nasıl bir tedavi yöntemi geliştirebilecekleri hakkında detaylı bilgilerde bulunmaktadır.

Sivilce İçin Bitkisel Kür

Sivilce sorunu yaşıyorsanız bunun çözümünü kesinlikle kozmetik alanından aramayınız Sivilce nasıl geçer sorusuna diğer bir cevabımız ise bitkisel yani alternatif tıp olacaktır. Sivilceler için sizlere iki adet kür hazırladık.

Sivilce için bitkisel lavanta kürü;

1-1,5 su bardağı klorsuz suyu normal ateşte kaynatın. Daha sonra kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine 1 tatlı kaşığı lavanta bitkisi(Lavanta çiçeğinden) ekleyin. Lavanta bitkisini de ekledikten sonra ağzını kapatarak 10 dakika kısık ateşte kaynamasına devam edin. 10 dakika kaynadıktan sonra ateşten indirerek lavantalı suyu süzün. Ağız hassasiyetinize göre ılık olarak tüketiniz. Lavanta çayını 15 gün boyunca akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra tüketiniz. Her tüketiminiz de yeni kür hazırlamanız gereklidir. Yapılan bir kürü 2 defa kullanamazsınız.

Sivilce için bitkisel elma sirkesi kürü;

Bir diğer kür ise elma sirkeli kürdür. Bir kahve fincanı yüzde yüz doğal elma sirkesi ile aynı oranda bir türk kahvesi fincanı maden suyunu bir kap içerisinde karıştırınız ve günde bir kez cildinize pamuk yardımı ile sürünüz. Sivilcelerinizin körerdiğini izleyin.

Maden suyu yerine soda kullanmayınız. Soda ayrı bir şeydir, maden suyu ayrı bir şey.

» Elma sirkesi kürü ile lavanta çayını birlikte kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM