Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkiler

304

Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkiler

Sigara, günümüzde bağımlılık oranı en yüksek olan madde olarak gösteriliyor. Kullanım yaşının oldukça düşük seviyelere kadar inmesi, insanları bu illetten kurtulmak istemelerine neden olmakta. Sigra bıraktıran birçok yöntem, ilaç olsa da ana husus kişinin kendi iradesinde olduğunu belirten uzmanlar, Sigara Bırakmaya Yardımcı Olan Bitkiler konusunda da öğütler vermektedir.

Karabaş Otu

Bir insanın kendi kendine verebileceği en büyük ceza sigara içmesidir. Sigarayı bırakma kararı ise size hayatınızın en büyük ödülü olacaktır. Bunun içindir ki Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkiler arasında en büyük dostunuz karabaş otudur. Kaynayan klorsuz suyu(hazır sular da klorsuzdur) bir su bardağı içerisine dökün ve içine 1 tatlı kaşığı karabaş otu atın. 7 dakika demleyin. 7 dakika sonunda süzün ve ılımaya bırakın  Gün içerisinde canınız her sigara istediğinde bir yudum alın ve bırakın. Gün içerisinde bozulmadan tüketebilirsiniz. Eğer çalışan bireyseniz bir su şişesi içerisinde de muhafaza edip gün içerisinde bu şekilde tüketebilirsiniz. Bu şekilde 20 günü atlattıktan sonra artık korkmanıza gerek yoktur.

Karabaş otunun içerisine kesinlikle hiçbir şekilde farklı türde tatlandırıcı amacı ile bal, pekmez, şeker benzeri ek gıda eklemeyin.

Diğer alternatif Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkiler;

Karanfil Çayı

Kişinin iradesini oldukça önemli olduğunu belirten uzmanlar, karanfil tomurcuklarından hazırlanan çayın sigara üzerinde büyük etkiler meydana getirdiğini belirtmektedir. Sigara Bırakmaya Yardımcı Olan Bitkiler içerisinde son zamanlarda karanfil tomurcuk çayının önem kazanmasındaki etken ise; 1 ay boyunca düzenli içim yapılması durumunda vücut içerisinde bulunan nikotinin atılmasını sağladığı belirtilmekte. Bu aşamadan sonra sigarayı bırakan kişi sayısında önemli artış meydana gelmektedir.

Tarçın Kabuğu

Tarçın kabuğundan hazırlanan doğal çayın da sigara üzerinde birçok etkiler meydana getirdiğini belirten uzmanlar, içeriğine ilave edilecek melisa yaprağının nikotinler üzerinde olumlu etkiler meydana getirdiklerini ilave etmiştir. Melisa yapraklarının ilave edilmesindeki amaç ise sigara bırakımı sonrasında meydana gelen sinir ve stres durumlarından uzaklaşılmasını sağlamaktadır.

Özellikle karanfil çayının sigara bıraktırma etkisinin %45 olduğunu belirten uzmanlar, düzenli kullanımı sayesinde etkiler meydana getirdiğini dile getirmekteler. Sigara Bırakmaya Yardımcı Olan Bitkiler içerisinde sadece melisa yapraklarının yardımcı tedavi unsur olarak kullanıldığı, kritik dönemler içerisinde meydana gelen sinir ve stres gibi unsurları ortadan kaldırdığı için eklendiği görülmüştür.

UYARI!
Devamlı sigara  içen bireyler için sigarasız 15 gün çok önemlidir. 15 gün sonrasında 1 tane ağzınıza alıp ilk nefesiniziçektiğiniz de sigaranın acı tadını alırsanız onu hemen orada bırakın, sakın devamını getirmeyin. Eğer devamını getirmez iseniz artık neredeyse sigarayı bıraktınız demektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.