Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Sedef Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

238

Sedef Hastalığı Belirtileri

Kalıtsal bir özellik olarak gösterilen ve genetik yollarla ile bulaşıldığı düşünülen Sedef hastalığı, tam anlamı ile hangi durumlar sonucunda oluştuğu tespit edilemeyen bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde sıkça görülen bu rahatsızlık genel olarak stres, içilen ilaçların yan etkileri ve güneş ışınların etkileri ile tetiklemektedir. Sabit olarak belirli bir noktada görülmeyen Sedef hastalığı kendisini kuruma ve cilt üzerindeki kızarıklarla belirli etmektedir. Hastalığın yoğun olarak eklem yerleri üzerinde görülmesi, günlük hayat içerisindeki işleyişlerin zorlaşmasına neden olmaktadır. Eklem ağrıları hisseden kişiler, ateş, halsizlik ve fenalaşma gibi durumlar ile tescillendiği görülmüştür.

Sedef Hastalığı Tedavisi

Sedef Hastalığının en önemli tedavi yöntemi duş sırasında gerçekleştirilmektedir. Bu hastalığa sahip kişiler, duş sırasında kesinlikle sabun veya türevlerini kullanmamalıdır. Vücut temizliğinin tam anlamı ile yapılabilinmesi için en temiz ve geçerli yöntemin yağdan geçtiğini bilmeniz gerekmektedir. Yağ banyosu ile yapacağınız duş, vücudun nemlenmesine büyük oranda katkı sağlayacaktır. Banyo sonrasında ise yine aynı şekilde yağ içerikli kremler ile hastalık bölgelerinin ovalanması önemli tedavi yöntemleri arasında gösterilmektedir.

Kişiler, sedef hastalığına neden olabilecek ürün ya da maddeler konusunda önlemlerinizi almanız gerekmektedir. Baharatlar, bu hastalığın dostları olarak görülmesi nedeni ile özellikle acı tüketiminden kaçmanızı öneriyoruz. Kıyafetler, sık olmaktan ziyade geniş, havalandırıcı ve ferah etkilere sahip olması gerekmektedir.

Sedef Hastalığına Çörek Otu Yağı

Daha önceki yazılarımızda çörek otunun birçok açıdan faydalarını dile getirmiş, başta enfeksiyonlar olmak üzere önde gelen bakım maskeleri içerisinde yer aldığını bildirmek istiyoruz. İlaç sektörünün sunmuş olduğu seçenekler, bazı ciltleri daha da kötü hale getirmesi nedeni ile çörek otu daha cazip ve sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Çörek otu tedavisi için bilinenin aksine cildiniz temiz ve oldukça kuru olmalıdır. Sedef hastalığı olan bölgelere bölgeler üzerine bol miktarda dökülecek yağ, masaj yolu ile iyice yedirilmelidir. Çörek otu vücut üzerinde kesin olarak 3 4 saat durmalıdır. Bunun için gece yatmadan önce sürülmesini tavsiye ederek düzenli olarak her gün bu işlemleri gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Sadece çörek otu ile tedavi edilemeyecek olan Sedef hastalığı için beslenmenin de oldukça büyük bir önemi vardır. Hastalık tamamen geçene kadar yağlı balık tüketilmesi gerektiğini tavsiye eden uzmanlar, vitamin bakımından  da zengin besinlere ihtiyaç duymaktadır. Sebze ağırlıklı besinler tüketilmesini öneren uzmanlar, stres faktöründen de insanların oldukça uzak durmalarını önermektedir.

 Çörek Otu ve Çörek Otu Yağı Mucizevi Etkileri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.