Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Saç Uzatan Besinler Nelerdir?

290

Saç Uzatan Besinler Nelerdir?

Kadınların büyük bir bölümü saç bakımlarına ciddi oranda emek sarf ederek en iyi şekilde görünmelerine olanak sağlarlar. Gerek bakım ürünleri, gerekse bitkisel kremler ile koruma altına alınan saçlar uzun ve güçlü bir görünüme sahip olabilmeleri ciddi oranda masraf harcarlar. Bu yazımızda saç uzatan besinler hakkında kısa bir bilgi paylaşımında bulunacağız.

Somon

 

Saç Uzatan Besinler

Balıklar, yüksek oranda sahip oldukları Omega-3’ler ile vücuda birçok açıdan katkılar sağlamaktadır.Balık türleri içerisindeki Somon içeriğinde bulunan ekstre B12 vitaminleri ile saçların hızlı bir şekilde uzamasına olanak sağlar. Bu şekilde Somon balığı saç uzatan besinler arasında ilk sırada yerini hakkı ile almaktadır.

Tavuk

Saç Uzatan Besinler

 

Beyaz etler insanların günlük ihtiyaç duyduğu protein miktarının karşılanması için yeterli donanıma sahiptir. İçeriğinde bulunan proteinler saç hücrelerinin güçlenmesine, uzun ve canlı görünmelerine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Yumurta

Saç Uzatan Besinler

 

Tavuk kadar olmasa da yumurta da protein deposu yiyecekler arasında gösterilmektedir. Düzenli tüketimi saçları uzatmasa da dökülmelerinin önüne geçmektedir.

Badem

Saç Uzatan Besinler

 

Saç uzatan besinler arasında en etkili olanı ise Bademdir. Birçok şampuan ve krem içerisinde yer alan bu besin vitaminleri sayesinde saçların güçlü ve parlak bir uzayış göstermelerine olanak sağlar.

Kabak Çekirdeği

Saç Uzatan Besinler

 

Saç uzatan besinler daha çok içeriğindeki vitamin dengeleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle B grubu vitaminlerinin saç üzerindeki etkisi oldukça büyüktür. Kabak çekirdeği de içerisinde bulunan B vitaminleri sayesinde hızlı bir uzama kazandırdığı gibi saçların güçlü ve parlak olmalarına da olanak sağlar.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.