Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

296

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi sadece erkeklerin sıklıkla kullandığı bir durum değildir. Son zamanlarda kadınlarında sıklıkla bu alan ile ilgili araştırmalar yapması çeşitli bulguların elde edilmesine olanak sağlamıştır. Öncelikle saç ekiminin istenilen her kişiye uygulanmamaktadır. Kişiler üzerinde yapılan testler sonucunda saçın neden döküldüğü, kökler ile ilgili sağlık sorunlarının olup olmadığı tespit edilir. Ön seans olarak adlandırılan bu işlem yapılan çalışmalarının tümünü etkilemektedir. Diğer aşamalar ile ilgili bilgilere gelecek olursak;

İlk seans saç ekiminin en önemli ayağını oluşturmaktadır. Vücut üzerinde derinlemesine araştırma yapan uzmanlar ekimler sırasında kullanacağı kıl tespitini gerçekleştirirler. Yoğun bölgeden düşük bölgeye kadar incelenen örneklerden belirli bir miktar alınarak laboratuvar ortamında incelenir. Eğer kök hücreler eki şartlarına uygun ise belirli bir süre dinlendirilerek 2. seansa kadar saklanılır. 2. seans tüm işlemlerin tamamlanacağı aşama olarak gösterilmekte. Bu aşamada meydana gelebilecek bir hata tedavi sürecini olumsuz etkileyecektir. Saç ekiminin en büyük ayağında işlemler nasıl oluyor hep beraber görelim.

Saç ekimi işleminin son ayağında öncelikle kişilerin saçları tamamen sıfıra yakın bir şekilde kazınır. Ekim yapılacak bölgeler doktorlar tarafından işaretlenerek gözenek delikleri tek tek belirlenir saç tellerinin yine tek tek yerleştirildiği işlemler sonucunda bekleme süresi ekleniyor. Her ekim başarılı bir şekilde sonuçlanmıyor. Bazı hücreler maalesef ki eklenen saçları kabul etmeyerek eklenen köklerin de dökülmesine neden olabiliyor.

Saç Ekimi Kısırlık Yaparmı

Son zamanlarda sıkça artan söylentilerden biri de saç ekimi kısırlık yaparmı sorusudur. Saç ekiminin erkeklerde kısırlık sorununa yol açtığı sıkça tartışmalara neden olmaktadır. Bu konu hakkında teyyide muhtaç bilimsel açıklaması bulunmayan bu söylenti eğer doğru ise dikkate alınmalı, saç ekimi yapmadan önce uzun süre düşünülmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.