Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Romatizma Nedir? Romatizmaya Ne İyi Gelir?

268

Romatizma Nedir? Romatizmaya Ne İyi Gelir?

Romatizma, vücudun çeşitli bölgelerinde eklemlerin işlevini yerine getiremez bir hal kazanmasına, çeşitli ağrı ve sancılar ile zor zamanlar geçirmesine neden olan bir hastalık olarak tanımlamakta. Birçok tedavi yöntemini deneyen kişiler sonuç alamamıştır. Romatizma için bitkisel kaynaklardan da destek almak istemektedirler. Romatizmaya Ne İyi Gelir? Sorusunun cevabı bitkiler, doğal bir kas gevşetici görevi üstlenerek ağrıların daha az etki göstermesine, belirli bir süreden sonra tamamen ortadan kalmasına olanak sağladığı tespit edilmiştir.

Romatizmaya Ne İyi Gelir? listesinde ilk sırayı Biberiye bitkisinin aldığını söyleyebiliriz. Biberi Yağı‘nın tıp dünyası içerisinde birçok ağrı sorunlarına çözüm getirdiğini daha önce dile getirmiştik.Yağ ile eklem bölgelerine yapılacak bir masaj geceleri daha güzel bir uyku uyulmasına olanak sağlamakta.

Bir diğer bitkisel çözüm ise yemeklerin vazgeçilmez aromalarından Kekik ile sağlandığını söyleyebiliriz. Kekik Yağı, doğal bir ağrı kesici olması nedeni ile uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir. Romatizma Ağrısı çeken hastaların ağrısız bir ömür geçirebilmesine olanak sağlamakta. Bununla beraber karın, baş ağrıları gibi sorunlarda da kullanılabilmektedir.

Son olarak ise içeriğindeki maddeler sayesinde doğal bir Kas Gevşetici etki göstermesi nedeni ile Nanenin de bu liste içerisinde olmasına karar verdik. Nane bitkisinin doğrudan eklem bölgelerine sargı işlemi ile uygulanması ya da Nane Yağı sürülerek masaj yolu ile uygulanabilir. Ağrı dolu geçen gecelerin ya da gündüzlerin rahat ve huzurlu sona ermesine olanak sağlamaktadır.

İltihaplı Eklem Romatizma Ağrılarına Ne İyi Gelir?

İltihaplı eklem romatizma ağrıları için en önemli bitkiler mısır püskülü veya yerine 25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı ve ısırgan otudur. 5-6 gram mısır püskülünü 1,5 bardak klorsuz suya atacaksınız, sonra içerisine 5-6 gram ısırgan otu ilave edip 5-6 dakika kaynattıktan sonra suyunu içeceksiniz. Akşam yatmadan önce de 5-6 adet karabaş otunu 1 bardak suda 5 dakika kaynattıktan sonra suyunu süzerek suyunu içeceksiniz. Akşam yemeğinden en erken 2 saat sonra içilmelidir. Kiraz sapı veya mısır püskül ile ısırgan otu suyunu da sabah içeceksiniz.

Bu kürleri kullandıktan sonra sizlere faydası;

  • İltihaplı romatizma hastalarının sedimantasyonu düşer,
  • CRP kandaki iltihabı düşer ve
  • Karabaş prostaglandin inhibitörüdür ağrılarınızı da alır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.