Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Rahim Sarkması Nedir ve Neden Olur?

471
Rahim Sarkması Nedir ve Neden Olur?
Rahim Sarkması Olan Kadın Fotoğrafı
Rahim Sarkması Nedir ve Neden Olur?
Mesanenin arka bölümünde bulunan bu bölüm bazı doku ve kemikler tarafından korunmakta olup sabit bir şekilde kalmasına olanak sağlamaktadırlar. Rahim sarkması durumunun nasıl meydana geldiğinden bahsedecek olursak; Bugün ki yazılarımızı kadın hastalıkları üzerine hazırlayarak daha çok gizliden gizliye konuşulan, açıklamakta güçlük çekilen hususlar üzerine değineceğimizi belirtmek istiyoruz.

Rahim, kadının en önemli dokularından birisi olmakla birlikte döllenen yumurtanın bulunduğu, büyüdüğü ve doğuma kadar gelişimini sürdürebilmesi için gerekli şartları taşıdığı bölüm olarak gösterilmekte.

Bu gibi sadece belirli vazifeleri bulunan yapılar pelvik organ olarak adlandırılmaktadır. Rahim, yaşa ve doğurganlık yapısına bağlı olarak yıllar içerisinde koruyucu bağların zayıflamasına neden olarak Rahimin vajinaya kadar sarkmasına neden olmakta.

Rahim sarkması durumları yukarıda da belirttiğimiz gibi çok doğum yapma ve aş ile beraber obezite ve kronik bazı rahatsızlıklar nedeni ile meydana gelebilmektedir. Sarkmanın durumuna göre vajinanın içeri bölümlerine kadar inebilen rahim, bazı durumlarda vajina dışına kadar taşabilmektedir.

Rahim sarkması gibi durumlarda kadınlar rahimlerine elleri ile temaslar kurarak vajina içerisindeki hareketlerine yön dahi verebilmekteler. Sarkmaların meydana gelmesi ile beraber kabızlık durumları, öksürük gibi durumlarda da şiddetli karın ağrıları ya da sancılar hissettirebilmektedir. Sarkmalar kontrol altına alınamaması durumunda rahim idrar torbasının da sarkmasına neden olabilmekte. Tedavi, kişinin yaşına göre değişmekte olup uzmanlarca yapılacak test ve görüşmelere göre değişiklikler göstermektedir.

Rahim Sarkması Nasıl Tedavi Edilir? (videolu)

Etiketler: rahim sarkması nedir, rahim sarkması nedenleri, rahim sarkması tedavisi nasıldır, rahim sarkması nedir zararları, rahim sarkması neden olur

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.