Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Pikniğe Gidenlerde Görülen Tırtıl Alerjisi Nasıl Geçer?

267

Tırtıl Alerjisi Nasıl Geçer?

Bahar aylarında Tırtıl alerjisine ne iyi gelir? Tırtıl alerjisi nasıl geçer? sorusunu birçok kişi sormaktadır. Sebebi ise bahar aylarında piknik sezonunun resmen başlamasına neden olmaktadır. Doğal yaşam olanakları içerisinde yapılan piknikler aslında dikkatli olunmadığı sürece birçok hastalık ve alerji durumlarının meydana gelmesine neden olmakta.

Daha çok gölgeliği nedeni ile çam altında yapılan piknikler 4 hafta sürecek bir Tırtıl Alerjisi ile son bulabilmekte. Bu alerji, vücudun çeşitli bölümlerinde kızarıklık, şişkinlik, kaşıntı gibi durumların meydana gelmesine neden olmakta.

Uzmanlara göre bahar ayına aldanarak kendinizi piknik yerlerine atmamanız gerekiyor. Özellikle mayıs ayı içerisinde sıkça görülen bu alerji durumu, sizlerin bir anda telaşla Tırtıl alerjisi nasıl geçer? sorusunu araştırmanıza sebep olabilir. Bilakis bu alerji türü Haziran ayı itibari ile ortadan kalkıyor. Eğer bulunduğunuz şehirlerde piknik için özel alanlar oluşturulmuş ise herhangi bir tehlike unsuru bulunmamakta.

Durum ormanlık bölgeler için her insanlara, hem de ağaçlara büyük tehlike faktörü yansıtmakta. Tırtıl Alerjisi daha çok kurtçuk dönemindeki tırtılların neden olduğu söyleniyor. Haziran ayı ile beraber kurtçuklardan arınan orman bölgeleri kısmi olsa da güvenilir hale gelebiliyor. Sadece risk tırtıl değildir. Ormanlık alanlar başta yılan olmak üzere birçok tehlikeli hayvana ev sahipliği yapmaktadır.

Uzmanlar, Tırtıl Alerjisi tehdidinden korunmak için insanların bir ay daha sabretmesi ya da belediyeler tarafından özel olarak oluşturulan piknik alanlarında vakitlerinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etmekte. Bu nedenle Ormanlık alanlarda kısa süreli de olsa uzak durmayı, aksi halde bir ay boyunca kaşıntı ve kızarıklıklar ile mücadele edileceğini ifade etmiştir.

Tırtıl Alerjisine Ne İyi Gelir?

https://www.youtube.com/watch?v=u372PxilEJQ&feature=youtu.be

► Alerjiye Süper Çözüm; Keçiboynuzu Pekmezi

► Bahar Nezlesi (Saman Nezlesi) Ve Alerjisine Ne İyi Gelir?

► Besin Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.