Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Perde Nasıl Yıkanır?

Yazımızda perde nasıl yıkanır merak edenler için stor perde nasıl yıkanır, tül perde nasıl yıkanır ve kruvaze perde nasıl yıkanır sıraladık.

Perde Nasıl Yıkanır?

Perde Nasıl Temizlenir?

Özellikle de tüllerim petekten sararıyor, sigaradan sararıyor veya isli bir bölgede oturuyorsunuz sık sık sararıyor perdemi nasıl temizlerim diye merak ediyorsanız yazımızın devamında perdelerinizi bembeyaz yapacak püf noktalar sizleri bekliyor. Bir kış boyunca sararan perdelerinizi artık beyazlatma vakti geldi.Öncelikle sizlere tül perde nasıl yıkanır onu tarif edeceğiz.

Tül Perde Nasıl Yıkanır? Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Tül perdeyi makinede en iyi şekilde yıkamak isteyenler için;

Tüllerinizi çamaşır makinesine koymadan önce tülün halka kısmı içeriye gelecek şekilde katlayın ve makineye yerleştirin. Bu esnada dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise makinenizin en fazla yıkayabileceği ağırlık miktarını geçmemeye özen gösterin. Perdelerinizi çamaşır makinesine yerleştirirken tıpkı bir elbiseyi rafa yerleştirir gibi katlı olarak yerleştirin.

Daha sonra tüllerin tozunu almak için duru su ile durulama yapın.Daha sonra sıkma devrini düşük tutarak perdelerini uygun programda yıkayın ve yıkama sonrasında perdeleri nemli olarak asın. Perdelerinizi ilk günkü gibi kalmasını istiyorsanız yumuşatıcı bölümüne bir kaşık toz şeker koymanız yeterlidir.

Çamaşır makinesi ile en iyi tül perde beyazlatmak için 2. yöntem;

Tül Perde Nasıl Yıkanır? Tül Perde Nasıl Beyazlatılır?

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Tül perde nasıl yıkanır diye merak edenler için çamaşır makinesinde en iyi sonucu alabileceğiniz ikinci bir yöntemimiz hem çok kolay hemde çok pratiktir.

Tül perdenizi makineye attıktan sonra tüllerin arasına bir bulaşık deterjanı tableti atın daha sonra deterjan haznesinin genelde en sağında bulunan ön yıkama haznesine 2 adet küp şeker atın ve perdelerinizi ideal programda yıkayın. Sonucunda inanılmaz beyazlık ve temizlikte tüllerinizin yıkandığını göreceksiniz.

Tül perdeyi makinesiz en iyi şekilde beyazlatmak için;

Tül pedelerinizi çamaır makinesi olmadan da beyazlatmanız mümkündür. Öncelikle kaloriferden veya sigaradan sararan tül perdeler için tül perde nasıl beyazlatılır işte cevabı. Tüllerinizi yıkamak istediğiniz bir kovanın içine su ekleyiniz.

Daha sonra bir tülbentin içine kaynamış yumurtanın kabuklarının minik bir bohça halinde içi su dolu kovanın içine atın. İdeal bohça sayısı  4-5 adet olmalıdır. Daha sonra 1-2 saat bekletin.

Bekleme esnasında elinize bir lavabo pompası ile çekip çekip bırakın ve işlemi 2 saate yayın. 2 saatin sonunda perdeleriniz bembeyaz bir şekilde temizlenmiş olacaktır. Daha sonra isterseniz kısa bir programda çamaşır makinenizde yıkamanız daha da iyi bir sonuç verecektir.

Stor Perde Nasıl Yıkanır? Stor Perde Temizliği

Stor perdelerin şekli diğer perdelerden farklı olduğundan stor perde nasıl yıkanır diye merak eden hanımlar da haliyle fazladır. Fakat bilmelisiniz ki belkide en kolayı stor perde temizliği olduğunu bilmelisiniz. Stor perdelerinizi önce yerinden çıkartınız.Daha sonra düz bir zemine sererek ıslatma işlemi yapınız. Ardından aspirin deterjanını stor perdenin her yerine fışkırttırınız.

Daha sonra fırça veya sünger yardımı ile fırçalayınız. Kirlerin ve islerin gittiğinden emin olduktan sonra durulayarak kurumasını sağlayınız. Ardından temiz ve pırl pırıl olan stor perdenizi yerine takınız.

Güneşlik Perde Nasıl Yıkanır? Güneşlik Nasıl Temizlenir?

Güneşlik perdenizin kararmasından veya islenmesinden şikayet ediyorsanız yukarıda vermiş olduğumuz en iyi tül perde beyazlatma 2. yöntemi ile güneşliklerinizi yıkayarak en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Kruvaze Perde Temizliği? Kruvaze Perde Nasıl Yıkanır?

Kruvaze perde şekli itibariyle diğer perde türlerinden farklı olduğundan hanımlar temizlik esnasında zorlanabilmektedir. Kruvaze perdeyi normal perde haline getirebildiğimiz takdirde kruvaze perde temizliği diğer perdelerden farklı olmayacaktır. Kruvaze perdeyi korneşinizden çıkarttıktan sonra sağında ve solunda ip makaraları çıkartınız. Daha sonra kruvazeniz normal bir perde gibi olacaktır. Ardında çamaşır makinesi ile yıkıyorsanız yukarıda verdiğimiz en iyi tül perde beyazlatma 2. yöntemi ile kruvaze perdelerinizi yıkayarak en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Etiketler: perde nasıl yıkanır, perde nasıl temizlenir, en iyi perde temizliği, tül perde nasıl yıkanır, tül perde nasıl beyazlatılır, kruvaze perde nasıl yıkanır, güneşlik perde nasıl yıkanır

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.