Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Panik Atak Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Nelerdir?

272

Panik Atak Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Nelerdir?

Nöbetler şeklinde meydana gelen hastalık grubu içerisinde yer alan Panik Atak, kişilerin endişe, korku, sıkıntı vb. durumlarda ortaya çıkmaktadır. Psikolojik bir sorun olmasından dolayı tetikleyen unsur sayısı tek olabildiği gibi birden fazlada olabilmekte. Ani bir şekilde gelişmesi, kişiler büyük bir korku durumunun ortaya çıkmasına neden olmakta. Genellikle ölüm korkusu, bu kategori içerisinde yer alan kişilerde görülen ortak bir durum olarak gösterilmekte. Bu durumun tespit edilebilmesi için bazı belirti unsurlarının belirlendiği, kişiler üzerinde bazı sorunların gözle görülebilir olduğu görülmüştür.

Panik Atak Belirtileri Nelerdir?

  • Yüksek oranda kalp çarpıntısı
  • Solunum yollarında yaşanılan güçlük.
  • Ölüm ve yaşamaktan korkmak
  • Vücudun belirli bölgelerinde görülen uyuşma
  • çevrede bulunan insanlara zarar verme düşüncesi
  • Oksijen sıkıntısı çekilerek boğulacak hissinin yaşanması

Yapılan araştırmalar sonucunda Panik Atak ile ilgili çok da kesin olmayan verilere ulaşılmasını sağlamıştır. hastalarda bu sorunun nedensiz bir şekilde anlık olarak oluştuğu gözlemlenmiştir. Bazı durumlarında tek başına ortaya çıkan bu sorun, bazı durumlarda birden çok rahatsızlığın bir yan etkisi olarak da görülebilmekte. Özellikle uyarıcı madde tüketiminde bulunan kişilerde meydana gelme olasılığı oldukça yüksektir

Panik Atak Tedavisi Nasıldır?

Yapılacak kontrollerde kişiler için kalp damar ve solunum testleri uygulayan uzmanlar, öncelikle kişilerde meydana gelen korku ve özgüven problemlerini ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Kişileri sosyal alana taşıyarak bir toplum bireyi olduğunu aşılamak en önemli aşamalardan birisini oluşturmaktadır. Tedaviler ilaç ile sürdürüldüğü gibi psikolojik terapilerle de yönetilebilmekte. Özellikle antidepresan ilaçlar, uzman denetimi ile kullanılması durumunda herhangi bir sorun meydana getirmemektedir.

Panik Atak Bitkisel Tedavisi

Panik atak hastalığı her ne kadar da geçilmeyecek gibi görünse de tam aksine geçici bir dönemdir. Vereceğimiz kür tarifi ile 1 ay içerisinde muazzam etkilerini göreceksiniz.

Sabahları tüketeceğiniz Panik atak için kür;

  • Yaklaşık olarak 100 gr. Ispanak ve
  • 100 gr. Maydanozu

2 su bardağı kaynamakta olan klorsuz su içine atın ve 5 dakika kısık ateşte demleyin. Ilıdıktan sonra 1 bardak sabahları tüketin.

Akşamları tüketeceğiniz Panik atak için kür;

  • 150 gr. Ispanak ve
  • 150 gr. Tereyi

Kaynamakta olan 2 su bardağı klorsuz su içerisine atın ve 5 dakika demleyin. Ilıdıktan sonra Akşam ezanı okunurken tüketin.

Bu kürleri 1 ay aralıksız kesin tüketin ilk güne kıyasla süper bir fark olduğunu göreceksiniz.

Panik Atak Hastasının Tüketmemesi Gerekenler

Panik atak hastalarının dikkat etmesi gereken bir diğer özellik ise beslenmedir. Beslenmenize kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Asla kimyasal içerikli hazır gıda tüketmeyeceksiniz. Özellikle de derin dondurucuda satılan hazır gıdaları tüketmemelisiniz. Derdi veren ALLAH (C.C.) Şifasını da verir. Hayırlı şifalar inşallah.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.