Kategoriler
Moda

2017 Bahar Modası Trendleri

2017 Bahar Modası

Bahar ayının gelmesi ile birlikte dolaplarında yenilenmesi gerektiğinin farkındasınızdır. İşte sizlere 2017 bahar modası trendlerini sıralayacağız.

2017 Bahar Modası-Trenç Kotlar

Yeni yılın ilk modası trençkotlar üzerine olduğunu görüyoruz. Geniş kesimli ve güzel tasarımları, şıklığınızın belirlenmesinde büyük bir etki sağlayacak. Bu trençkotlar, spor görünüm kazanmanıza olanak sağlayacağı gibi pantolon seçimlerinizde de yükünüzü hafifletebilir.

 

2017 Bahar Modası-Eşofman Altları

Eşofman altları, bu bahar birçok kişi tarafından tercih edilecek gibi görünüyor. Rahatlığına düşkün kişiler, stillerine yön verebilmek adına bu sezon eşofman seçimleri ile dikkatlerini üzerilerine toplayacaklar. Seçimleriniz, konfor ve rahatınıza uygun yapıldığında etkili olacaktır.

 

Eşofman seçimleri ile beraber kadınlar için ise örgülü modeller bu bahar ayının trendleri arasında yer almaktadır. Örgülü elbiseler, geçtiğimiz yıla oranla bu yıl daha da fazla tercih edilecek gibi görünüyor.

Bahar ayında giyeceğiniz kıyafetler ile birlikte aksesuar seçimlerinizde doğru olmalıdır. Özellikle elbiselerinizi doğru bir şekilde yansıtabilecek kemer seçimleri, bahar ayının en önemli trendleri arasında yer almaktadır. Tesettür giyiminin önde gelen  parçaları, kemerler ile daha da taçlandırılabilir.

Kategoriler
Moda

Ev Dekorasyon, Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyon

Bazen gerek duymadığımız için evimizde bazı bölümleri boş bırakabiliyor, gereksiz görüntülerin oluşmasına zemin hazırlayabiliyoruz. Bazı kişiler, bu boşlukların neden olduğunu gerçekten bilmediklerini ifade ederek gerekli ev dekorasyon, dekorasyon fikirleri olmadığını veya dekorasyon modasını takip edemediklerini dile getirmeleri üzerine bu yazıyı hazırlamaya karar verdik. Bölüm bölüm hazırladığımız yazı içerisinde gerek balkon gerekse salon içerisinde tahmin ettiğimiz boşlukları nasıl değerlendirebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Bahar aylarının gelmesi ile hareketlenen balkonlar, yalnızlıkları ile mücadele etmek zorunda bırakılmaktadır. Küçük de olsa bu bölümü iyi bir şekilde tasarlamanız, vakitlerinizi değerlendirme konusunda oldukça güzel bir seçim olacaktır. Küçük tasarımlar için en azından 2 sandalye 1 sehpa konulması görüntü açısından da oldukça güzel bir seçimin yapılmasına olanak sağlayacaktır. Çeşitli bitki ve çiçekler ile ortamı daha da şekillendirebilir,

Dekorasyon Fikirleri

Odalar içerisinde bazen gömme bölümler olur ve bu alanlar genelde boş bırakılarak değişik bir görünümün oluşmasına neden olmakta. Bazı odalarda bu alanlar oldukça dar olmaları nedeni ile herhangi bir müdahaleye maruz kalamamaları boş bir görüntünün elde edilmesine de olanak sağlamaktadır. Gömme bölümleri en azından bir boy aynası ile daha stabil ve fonksiyonel alanlara dönüştürebilirsiniz. Tabi sizin eviniz geniş ve olanaklı ise daha farklı tasarımlar ile zenginleştirebilirsiniz.

Kapı girişleri, bir ev hakkında ilk izlenimlerin oluşmasında büyük bir etki sağlamaktadır. Eğer kapı girişlerinizde var olan bir boş alan var ise hemen müdahale etmelisiniz. Ufak da olsa bir portmanto tasarımı yaptırarak hem kapı girişinizi canlandırabilirsiniz hem de kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz.

Ev Dekorasyon Fikirleri Resimli

 

Kategoriler
Moda

Çorap Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çorap Bakımı

Kadınlar, kıyafet tasarımları konusunda en dikkat edici bölümünü çorapları üzerine olduğunu bilmelidir. Özellikle şort ve etek gibi türlerde stillerin belirlene bilmesinde çorapların büyük bir görev üstlendiğini hatırlatmak istiyoruz. Etkili ve doğru bir görünüm elde etmek için çorap bakımı na ihtiyaç duyduğunuzu bilmeniz gerekiyor.

Külotlu Çorap Bakımı

Özellikle külotlu çorapların yıkama işlemini makinelerin eline bırakmamalısınız. Elde yıkama ile etkili ve yüzde 99 temiz bir bakım yapabileceğiniz gibi yıpranma durumlarının da önüne geçebilirsiniz. Zorunlu durumlarda ise sıvı deterjanlar ile yıkama yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Çorap giyimi sırasında doğru ve hassas bir yöntem belirlemeniz durumunda, kaçma, yırtılma gibi durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Özellikle gün içerisinde yaşanılabilecek bu durum strese girmenize neden olabilmektedir. Zamanla çoraplarınızın diz bölümlerinde bollaşma ve külotlu çorapların bel bölgesinde meydana gelen esneklikler gibi durumlarda ise değişim yapmanızın zamanı geldiğinizi bilmeniz gerekebilir.

Tek renk çorap seçiminden kaçınmanız, kıyafet seçimininde kolaylıklar sağlanmasına olanak saplayacaktır.Yeni alacağınız çoraplar için naylon çorap türlerinden uzak durmanızı öneriyor, ağırlıklı modeller seçmeniz gerektiğini de son olarak eklemek istiyoruz.

Kategoriler
Moda

Eyeliner Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Eyeliner Seçimi

Dış görünümüne önem veren kadınlar için Eyeliner vazgeçilmez bir tutku haline gelebilmektedir. Ruhunuzu yansıtabilecek bir Eyeliner bulamıyorsanız her çeşidini en az bir kere deneyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Son zamanlarda kalemlerin yanında jet ve likit gibi seçeneklerin sunulması Eyeliner‘ in sürülmesinde oldukça kolaylık sağlamaktadır. En güzel şekil ve dağılmayı önleyen seçeneğinin ise kalemden geçtiğini belirtmek istiyoruz. İyi bir Eyeliner sürmenin püf noktası na gelecek olursak;

  • Genelde kadınlar tek bir renk seçeneğine bağımlı kalarak değişiklikleri takip etmeyi pek sevmezler. Eyeliner için her zaman yeni renkler denemelisiniz. Bu şekilde ruhunuzu ve teninizi daha iyi gösterebilirsiniz.
  • Heyecan bu konuda büyük bir öneme sahiptir. Eliniz titrerken kesinlikle sürüm işlemi yapmayınız. Aksi halde dağılmalar ve şekil bozuklukları meydana gelebilir.
  • Eğer bu konudaki deneyimleriniz çok az başarısız olmanız normaldir. Pratik kazanmak amacı ile göz kapaklarınıza noktalar atarak düz bir çizgi oluşturabilirsiniz. Bu yöntem ayrıca her zaman denilebilir.
  • Göz kapaklarınız olabildiğince gergin ve esnek olmalıdır. Bir elinizle bunu sağlayarak diğer elinizde Eyeliner çekebilirsiniz. Gergin olmayan bir yüzeyde boyaların belirli bir süreden sonra şekil bozukluklarına uğrayacağını hatırlatmak istiyoruz.

  • Gün içerisinde yoğun bir tempo Eyeliner’in akmasına, dağılmasına neden olabilmektedir. Kötü bir görüntü ile dolaşmamanız adına yanınızda her zaman nemlendirici krem tarzında nesneler bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Kısa sürede cilt temizliğinizi yaparak kötü görüntünüzden ani bir şekilde kurtulabilirsiniz. Hızlı bir kişi iseniz yeniden sürüm yapabilmek sizler için çocuk oyuncağı olacaktır.
Kategoriler
Moda

Merak Edilen Moda Terimleri

Son yıllarda kadınlarla ilgili moda programlarının artmasıyla çok sık duymaya başladığımız, birçoğunu ise ilk kez duyduğumuz bir sürü yabancı terimlerle karşı karşıya kaldık. Modayı yakından takip etmeye çalışan insanların bilmesinde çok fayda var diyerek bu moda terimlerinin en sık kullanılanlarını sizler için derledik.

STİLETTO: En çok duyduğumuz moda terimlerinin en başında geliyor. Yüksek ince topuklu ayakkabılar için kullanılıyor.

BOOTİE: Bilekte biten bot manasına gelen ayakkabı çeşidine verilen isim.

CLUTCH: Türkçede kılaç diye okunan tutmak kavramak anlamına gelir. Moda dilinde elde taşınan çantalara verlen addır.

BROCARD: Gümüş ve sırma işlemeli ipek kumaş.

LOOK: Moda dilinde duruş ve görünüş anlamında kullanılır.

RETRO: Daha önceki yıllarda moda olan şeylerin günümüzün moda anlayışına uyarlanarak ya da şimdiki moda olan parçalarla beraber kombinlenmesine denir.

DRAPE: Kumaşın kat kat büzülerek şekil almış haline verilen ad.

PATCHWORK: Yama işi olan moda dilinde farklı kumaşlarla dikilmiş yama gibi duran tasarımlar için kullanılır.

TREND: Moda dilinde son modayı takip edenler için kullanılan terimdir.

VİNTAGE: Geçmiş döneme ait kaliteli özel parçalara verilen addır.

MASCULİN: Kadınların erkeksi giyim tarzı için kullanılan terim.

FEMİNEN: Kadınsı,dişi anlamında kullanılmakta.

FLAT: Yassı topuklu ayakkabılar için verilen isim.

DÖPİYES: Moda dilinde anlamı ceket ve etekten oluşan kadın giysisi.

MİNİMAL: Moda dilinde giyimde sadelik ve yalınlık için kullanılan terim.

TWEED: Yüzeyi kabarık olarak dokunmuş yünlü kumaşlara verilen ad.

APLİKE: Düz veya desenli kumaşlardan kesilen parçaların başka kumaşlara işlenmesine denir.

HAUTE  COUTURE: Özel beğeniye göre kişi için özel tasarım ürünlerine verilen addır.

KROKODİL:İşlenmiş timsah derisi.

ORGANZE: Serçe hafif parlak şeffaf ipek kumaşa verilen ad.

STRAPLEZS: Omuzları tamamen açıkta bırakan vücudu saran belde biten giysi.

ŞİFON:Sentetik yada ipekten yapılan şeffaf hafif kumaş.

UNİSEX: Tek cins manasında moda dilinde hemkadınların hem erkeklerin giyebileceği giysilere verilen addır.

CAPRİ: Boyu dizin altında biten pantolon.

ABİYE: Gösterişli,şık özel gecelerde veya davetlerde giyilen gözalıcı kıyafetlere verilen addır.

DEMODE: Modası geçmiş şeylere verilen addır.