Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

297

Mezoterapi Nedir? Mezoterapi Nasıl Uygulanır? 

Tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kullanılan Mezoterapi, vücut üzerinde herhangi bir yerde bulunan ağrı ya da hastalıklı bölgeye lokal bir şekilde enjeksiyon yolu ile uygulanan bir yöntem olarak gösterilmekte. Tedavi başlangıçta ağız yolu ile başlamaktadır. Bu tedavi yöntemi, ağrılı bölgelerin bulunduğu yöre göre kas ya da damar yolu üzerine de uygulanabilen bir tedavi yöntemi değildir. Sancılı bölgelere doğrudan uygulanarak çözüm beklenen bir yöntem olarak gösterilmektedir.

Mezoterapi yöntemi başlamadan önce tedavi edilecek bölgenin dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Kısa olmasına karşın ince iğneler ile başlayan enjekte işlemi bölgede, ancak uyuşmanın meydana gelmesi ile başlayabilmekte. Hastalık ya da ağrılı bölgenin durumuna göre uygulanan işlem sayısında artış meydana geldiğini söyleyebiliriz.

Başta tüm eklem rahatsızlıkları olmak üzere bel fıtığı, damar hastalıkları, estetiksel sorunlar, selülit, saç dökülmesi, cilt yaşlanma gibi sorunlar karşında oldukça başarılı etkiler meydana getirmektedir. Birden çok seans ile uygulama yapılacaksa uzmanlar seanslar arasında muhakkak 1 hafta gibi bir süre bırakmalıdır.

Son zamanlarda başarılı etkiler meydana getirmesinden dolayı tercih edilen Mezoterapi, 15 dakika süren işlemler sonucunda seans şeklinde ilerlemektedir. Minimum 6 seansın yapıldığını maksimum ise 12 seansa kadar artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Bir önemli noktada uygulamanın hassas olmasından dolayı bu tedavi yönteminin uygulaması sırasında görev alan personellerin bilgi, deneyim ve tecrübeleri oldukça önemlidir.

Bu tedavi yöntemi sonucunda kişilerde zayıflama meydana gelebilmektedir. Kilo problemi bulunan kişiler için kalıcı incelmeler meydana gelebileceği belirtilmekte.

Mezoterapi Nedir, Nasıl Uygulanır? (video)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.