Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Kil Maskesi Nedir? Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

252

Kil Maskesi Nedir? Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı, kadın ya da erkek ayrımı olmaksızın birçok kişinin temel sorunları arasında yer almaktadır. Kimyasal ya da kozmetik içerikli ürün denemelerin ardından sivilce, siyak nokta, kırışıklık gibi sorunlara çözüm bulamayan kişiler şanslarını son zamanlarda Kil Maskesi deneyerek elde etmeye çalışmaktalar. Son zamanlarda birçok kişi tarafından kullanılan ve sadece olumlu sonuçların alınabilir olması bu maskeye olan ilginin giderek artmasına olanak sağlamıştır. Bu yöntem ile cilt üzerinde ne gibi değişikliklerin meydana geldiğini yazımızın devamında anlatmaya çalışacağız.

Kil maskesi başta sivilce, akne, gözenek tıkanıklıkları, siyah nokta, solgun yapı, kırışıklık gibi birçok soruna üst düzey etki göstermektedir. Uygulanmasının ardından cilt altında bulunan kan dolaşımını hızlandırması sonuçların etkili bir şekilde görülmesine olanak sağlamakta. Dikkatli bir kullanım bu maskeden herhangi bir yan etki alımını ortadan kaldırmaktadır. Uzmanlara göre cilt yapısına uygun olacak şekilde hazırlanan kil maskesinin yüz üzerinde en fazla 15 dk durması gerektiği, aksi halde bazı istenmeyen yan etkilerin meydana geleceği ifade edilmekte. Hazırlığı ile ilgili bilgileri ise yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Kil maskesi genel olarak cilt yapılarına uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Aktarlar aracılığı ile yapılacak alımlarda hangi cilt yapısına sahip olduğunuzu söylemeniz durumunda uygun bir alım yapabilmenizi kolaylaştıracaktır. 1 çay kaşığı kil yeterli miktarda su içerisine katılarak standart bir maske elde edilebilmektedir. Etkili sonuçlar alabilmek için son zamanlarda içeriğe limon suyu, aspirin, gül suyu gibi doğal maddeler de ilave edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.