Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Kas Erimesine Ne İyi Gelir?

285

Genç yaşlarda iken tam donanımlı olarak bulunan kaslar, yeterli oranda desteklenememesi durumunda %50 oranında eriyerek kişilerin zor duruma düşmesine neden olmakta. Kas Erimesine Ne İyi Gelir, sorusu bugün gündemimizde olan bir konu olup devamı yazımızın içerisinde yer alacaktır.

Belirli bir yaşın üstündeki insanlarda sıklıkla görülen kas erimesi tıp içerisinde sarkopeni olarak adlandırılmakta. Belirli boyutlara ulaşması durumunda ciddi sorunlar meydana getirebilen bu durum fiziksel olarak kişinin kendi ihtiyaçlarını dahi görmesine engel olmakta. kaslarda meydana gelen kayıp ya da yapının incelmesi durumunda ortaya çıktığı gözlemlenmiştir.

Yanlış ve düzensiz beslenme, programsız egzersizler, hareketsiz bir yaşam kas erimesinin erken yaşlarda görünmesine neden olmakta. Erkeklerden ziyade kadınlarda daha çok görüldüğü gözlemlenmiş olup düzenli hayat yaşayanlarda daha az oranda meydana geldiği gözlemlenmiştir.

Hastalık Nasıl Geçer

Kas Erimesine Ne İyi Gelir sorusuna öncelikle düzenli hayat, sağlıklı beslenme ve uzmanlarca belirlenen egzersizlerin iyi geldiğini söyleyebiliriz.

Bununla beraber; kas erimesi gözlemlenen kişiler beslenme öğünlerini daha çok protein bakımından zengin içeriklerle oluşturmalıdır. Bu sayede hem kemikler hem de kaslar gerekli oranda beslenerek gelişimin önünü aralamaktadır.

Kas Erimesine Ne İyi Gelir sorusuna birçok uzman gibi bizde D vitamini yönünden zengin besinler önerebiliriz.

D Vitamini hangi besinlerde bulunur:

  • Yumurta
  • Tereyağı
  • Patates
  • Peynir
  • Balık. Özellikle de yağ oranı fazla olanlar.(Somon, Ton Balığı ve Uskumru olabilir). Balık yerine Balık yağı da olabilir.

Uzman kontrolünden geçerek belirli testler yaptırması gerken kişiler, duruma öre B12 eksikliğine göre bu vitamin içerikli besin tüketimini sağlamaklıdır. Sezonu olması durumunda balık tüketimi kemik ve kaslar üzerinde büyük etkiler meydana getirmekte.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.