Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Karnabahar Faydaları ve Karnabahar Kalori Değerleri?

334

Karnabahar Faydaları ve Karnabahar Kalori Değerleri?

Sebze yemekleri denildiğinde akla gelen ilk sebze türü olan karnabahar, tadı ile ağızda oldukça güzel bir lezzet bırakamaması ile de bilinmektedir. Her bitki türünün kendisine has özellikleri olduğu gibi bu bitki türünün de sağlık açısından oldukça güzel faydaları bulunmaktadır. Özellikle insanların yoğun olarak ihtiyaç duyduğu K ve C vitaminlerine sahip olması zorunlu bir tüketiminin meydana gelmesine neden olmakta. Karnabahar Faydaları üzerine hazırladığımız kısa bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

  • Sebzelerin insan vücudu üzerindeki etkileri tarif edilemezdir. Karnabahar bitkisi özellikle kalp sağlığının korunmasına olanak sağlamaktadır.
  • Karnabahar faydaları içerisinde en önemlisi içerisinde bulundurduğu gefernato sayesinde bir numaralı kolon kanseri tedavi edicidir.
  • İkinci olarak önemli faydaları ise ülsere karşı güçlü bir şifa deposudur.
  • Karnabahar faydaları içinde en iyi üçüncü ise kadınlarda mesanedeki iltihaplanma ve kronik idrar yolları rahatsızlığına karşı bulunmaz bir nimettir.
  • Karnabaharın İçeriğinde bulunan bol miktardaki lifler ile kolesterol oranının da dengelenmesine yardımcı olmaktadır.
  • Vücut özelliklerini oldukça iyi analiz etmesi sayesinde güçsüz bölümleri tespit eder ve genel bir bağışıklık sistemi oluşturarak üst düzey korumalar inşa eder.
  • Bu özellikler herkes tarafından bilinse de iş uygulama kısmına geldiğinde kimse karnabaharın yanına dahi yaklaşmamaktadır. Dünya üzerinde sağlık için yararlı olan tüm sebze ve bitkilerin tatları genelde tahammül edilemez olmakta.
  • Karnabahar Faydaları özellikle gebelik döneminde yer alan kadınların üzerinde etki göstermektedir. İçeriğinde oldukça yoğun olarak bulunan A ve B vitaminleri sağlıklı bir gebelik ortamının oluşmasına katkı sağlamaktadır.
  • Son olarak ise düzenli tüketimin saplanması durumunda kanser hücrelerin oluşumunu en aza indirir ve kilo problemi yaşayan kişilerin kısa sürede hızlı bir yağ yakımı gerçekleştirmesine olanak sağlar.

Karnabahar Kürü

Karnabahar kürü hazırlanışı; 300 gram karnabaharı eliniz ile bölerek kaynamakta olan 750 ml. klorsuz su(hazır sular klorsuzdur) içerisine atın ve 5 dakika kısık ateşte demleyin. Daha sonra yarısını sabah yarısını da akşam olmak üzere günde 2 defa tüketin. Kürümüzü 7 gün uygulayıp 3 gün ara vererek toplamda 21 gün tüketin. Karnabahar kürü aynı zamanda kolon kanserine, mide kanserine, alzheimer hastalığına ve kronik idrar yolları enfeksiyonuna karşı sizi korumaktadır.

Karnabahar Besin Değerleri Nelerdir?

Karnabahar besin değeri açısından zengin bir besi kaynağıdır. Karnabahar besin değeri olarak C Vitamini ve lif açısından oldukça yüksektir. Ayrıca Karnabahar kalori olarak düşük besin kaynağıdır.

Besin Değeri Adı 100gr. Değeri
1) Karbonhidrat (g):7,46
2)Protein (g):2,88
3)Yağ (g):0,42
4)Lif (g):3
5)Kalori (kcal):25
5)Kolesterol (mg): 0
6)Sodyum (mg):45
7)Demir (mg):0,6-0,7
8)Kalsiyum  (mg):33
9)Potasyum  (mg):448-449
10Vitamin A (iu):0
11)Vitamin C  (mg):72-72,5

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.