Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Karıncalardan Nasıl Kurtulunur? Doğal Karınca İlacı

Karıncalardan Nasıl Kurtulunur? Doğal Karınca İlacı

Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur, sorusunu kadınların bir çoğu sormaktadır. Karıncalar sürekli evlere geldiği müddetçe onları göndermeniz de mümkündür. Karıncaları doğal olmayan kimyasal ilaçlar ile göndermeniz oldukça sakıncalı bir durumdur. Özellikle de evinizde bebek var ise bu bu risk ikiye katlanmaktadır.

Çevremizde bu tür konularda insanlar giderek bilinçlenmektedir. Yavaş yavaş kimyasallar terk edilmekte, doğal çözümler üretilmektedir. Karıncalardan nasıl kurtulunur, sorusunun cevabından önce ilk olarak almanız gereken bazı tedbirler vardır. Yani karıncaları evinize belki de sizler davet ediyorsunuzdur.

Karıncalar için, akşamdan evinizi süpürme imkanınız var ise evinizi süpürmelisiniz, lavabonuzu, tuvaletinizi ve banyonuzu sürekli temiz tutmalı akşamları yatmadan önce tekrar kontrol etmeli yıkanmaya sebep bir unsur var ise yıkamalısınız, evinizde kırıntıların kalmamasına özen göstermelisiniz.

Karıncalar evlerinize yiyecek bulmak için gelirler. Evlere gelmeden önce yuvalarından ilk olarak öncüler gönderirler ve sürekli olarak nerelerde yiyecek bulabilir bunları tespit ederler. Tespit ettikten sonra evlerinize sürü halinde gelmeye başlarlar. Bundan sonra ise karıncalardan nasıl kurtulunur, sorusunu sormaya başlarlar.

Karıncalardan Kurtulmak? Doğal Karınca İlacı?

Karıncalar çok küçük canlılardır ve evlerinizden kolayca vazgeçebilirler. Bunun en kolay ve kötü yolu kimyasal zehirlerdir fakat yüksek derecede de zararlıdır. Kimyasal ilaçlar yerine, karıncalardan nasıl kurtulunur sorusunun kolay ve pratik yöntemi kireç ve Tarçın dır.

Karıncalardan kurtulmanın en etkili yolu kireçtir. Evinizde kireç bulunmuyor ise alternatif olarak Tarçını da uygulayabilirsiniz. Sebebi ise karıncaların akciğerleri yoktur. Vücudunun her yeri ile nefes almaktadırlar. Eğer Kuracağınız bu tuzaklar ile karıncaların bütün vücudu kapanır ve nefes alamazlar. Tarçını karıncaların yollarının önüne tıpkı bir bariyer gibi seriyoruz. Serdiğimiz tarçın onlara çin seddi gibi gibi gelecektir. Karıncalar için en etkili yöntem Tarçın dır fakat nişastada faydalı olabilmektedir.

Karıncalardan nasıl kurtulunur sorusunun bir diğer cevabı ise nane limondur. Tüm bir limonu ortadan ikiye bölüp yarısını da tam kesmeden 4  e ayırıyoruz. Limonun ortasına kuru nane ekleyip karıncaların bulunduğu veya geldiği güzergaha bırakıyoruz.

Karıncalardan Nasıl Kurtulunur

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.