Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir?

262

Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir

Dünyada hızla artan hazır yiyecekler paralel olarak, Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir sorusunu da getirmektedir. En büyük sağlık sorunlarından birisi olarak gösterilen Karaciğer yağlanması, kişilerin ihtiyaçlarından fazla yağ tüketerek vücutlarında çeşitli birimlere depolanması ile ortaya çıkmaktadır.

Kendini gizleyerek ilerler fakat belirtileri aslında oldukça belirgindir. Bu rahatsızlık geç teşhis edilmesi durumunda rahatsızlık türünü değiştirerek Siroz veya Kalp krizi gibi sağlık sorunlarının görülmesine neden olmaktadır.  Eğer erken bir süreçte teşhis etmeniz durumunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Karaciğer Yağlanması Olduğunu Nasıl Anlarız

Bazı hastalıklara göre karaciğer yağlanmasının tespiti oldukça kolay ve belirgindir. Kişide hem gözle görülür hem iç organlarında rahatsızlık hemde manevi huzursuzluklara yol açabilmektedir. Karaciğer yağlanmasını olduğunu nasıl anlarız diye merak ediyorsanız bunlara dikkat edin. Karaciğer yağlanması olan insanlarda; sivilcelenme artar, hazımsızlık olur aşırı kabızlık artar, gaz birikintisi artar şişkinlik olur, şeker isteğiniz artar.

Karaciğer yağlanmasını nasıl anlarız? Sorusunun bir diğer cevabı ise test sonuçları ile anlaşılır olabilmesidir. Karaciğer yağlanması için, test sonuçların da dikkat etmeniz gereken en önemlileri, ALT, AST, GGT sonuçlarıdır. Eğer ALT, AST değerinin üstünde duruyor ise yüksek bir ihtimal ile karaciğer yağlanmanız bulunmaktadır.

Karaciğer Yağlanması Neden Olur

Günümüz hastalıklarından en yaygını karaciğer yağlanmasıdır. Sebebi ise insanların yanlış beslenme şeklidir. Karaciğer yağlanmasını arttıran birçok etken vardır. Normalde karaciğerin kendi kendini yenileme özelliği bulunmaktadır. Lakin insanlar yanlış beslenmektedir. Bunların en başını ise; kızartmalardan uzak durmalısınız, aşırı baharat tüketiminden uzak durmalısınız, cipslerden kaçınmalısınız, aşırı tatlı tüketmemeli ve aşırı sarımsak ve greyfurt tüketmemelisiniz.

İlerlemiş Karaciğer yağlanması kalp krizine sebep olmaktadır. Bunu engellemek aslında çok basit bir yöntem ile başarılabilir. İşte Karaciğer yağlanmasına bitkisel çözüm;

Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm

  • Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir diye sorulduğunda en iyi cevap Maydanoz ve Limon kürüdür. Karaciğer için gerekli birçok enzim ve besine sahip olan Maydanoz ve Limon, düzenli kullanım sonucunda oldukça başarılı etkiler ortaya çıkaracaktır.

Karaciğer yağlanmasına maydanoz limon kürü; Maydanoz limon kürü hazırlanışı oldukça çok kolaydır. Dikkat etmeniz gereken en önemli detay maydanozların köylü olmasına dikkat edin. Büyük yapraklı değil minik yapraklı olmalıdır. 15-16 adet saplı maydanozu blendere koyun üzerine tam 1 adet limonu sıkın, daha sonra 1-1,5 dakika blenderi çalıştırın ve daha sonra fazla bekletmeden hemen tüketin. Bu kürü 15 gün sabah aç karnına, kahvaltıdan en az 15 dakika önce içmelisiniz. 1 hafta ara verip 15 gün tekrar kullanmalısınız. 37 günün sonunda  ay kullanmamanızı öneririz. 6 ayda bir bu kürü uygulamalısınız. Her yaştan her insan kullanabilir. Karaciğer yağlanmasına maydanoz limon kürü aynı zamanda yüksek tansiyona karşı, damar sertliğine karşı sizi koruyacak kalbinizin yükünü hafifletecek ve cildiniz ışıl ışıl olacak daha geç cildinizde yaşlanma gerçekleşecektir.

NOT: Maydanoz ve limon kürünü uyguladınız fakat şifa bulamadınız ise aşağıda belirttiğimiz diğer önerileri uygulayabilirsiniz.

  • Karaciğer yağlanmasına iyi gelen bitkisel yöntemler arasında diğer bir yöntem ise Elma sirkesidir. Elma sirkesi, hem kişilerin sahip olduğu fazla kiloların atılmasına, hem de karaciğer etrafından toplanan yağların sağlıklı bir şekilde atılmasına olanak sağlar. Aç karna bir bardak ılık su içerisine ekleyeceğiniz Elma sirkesi sizlere birçok alanda katkı sağlayacağını söyleyebiliriz.
  • Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir sorusuna en büyük cevabı birçok alanda kullanılan Yeşil çayı da ilave edebiliriz. Sadece karaciğerde değil vücut içerisinde toplanan tüm yağların yakımına olanak sağlayan yeşil çay  tıp dünyasının sıklıkla önerdiği bitkisel ürünler arasındaki yerini almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.