Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Kanser Nasıl Önlenir? Kanseri Önlemenin Yolları?

275

Kanser Nasıl Önlenir? Kanseri Önlemenin Yolları?

Her sağlıklı insan da  bebekler de dahil olmak üzere hücrelerimizde 50-300 arası kanser oluşur fakat insanlar bağışıklık sistemi bunu yenmektedir. Kanseri Önlemenin Yollarından önce önemli olan kanseri tetikleyen sebeplerdir.Kanseri tetikleyen ana etken strestir. Diğer nedenler; kullanılan ilaçlar, sebze ve meyvelerin üzerinde bulunan kimyasal zirai ilaçlar, araç egzozlarından çıkan dumanlar tüketilen gıdaların bazılarının içerisinde bulunan kimyasallardır. Çağımızın en yaygın hatalıkları arasında yer alan kanser, gelişen teknoloji ve bilim alanlarına karşın halen tedavisi bulunamamaktadır. Birçok nedene bağlı olarak meydana gelen bu hastalığı engellemek aslında mümkündür. Kanseri Önlemenin Yolları arasında herkes tarafından bilinen fakat uygulanmayan yöntemlerin bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Bu yöntemlerin kalıcı olarak insan hayatı içerisine kazandırılması en sağlıklı yaklaşım olarak gösterilmekte. Yöntemlerden kısaca bahsedecek olursak;

Lahana Yenmeli

Lahana gerçek bir mucizevi bitkidir. Vücuttan toksin atıcıdır. Karaciğerinizi arındırabilmek için lahana kürü uygulamanız gerekmektedir. Kansere karşı birebirdir.

Toksin Atıcı Lahana Kürü; için işte tarifimiz;

Kaynamakta olan klorsuz 2 su bardağı suya Lahananın en dış yaprağından iki tanesini atıp ağzını hafif kapatın. 15 dakika kısık ateşte kaynattıktan sonra damak hassasiyetinize göre istenilen sıcaklıkta tüketiniz. Günde bir kez olmak üzere 5 gün uygulayıp 3 gün ara verin. 5 gün uygulayıp 3 gün ara şeklinde toplam 15 gün uygulanmalıdır. Lahana kürü gaz ve şişkinlik yapıyor ise lahanayı ocaktan indirip süzdükten sonra içeceğiniz bardağın içine 3-4 damla taze limon damlatmak inşallah yeterli olacaktır.Kanseri Önlemenin Yolları denildiğinde akla ilk Lahana gelmelidir.

Sık Sık Yeşil Mercimek Çorbası İçin

Mercimek ete en yakın protein miktarı bulunan bitkidir. İçerisinde yüksek miktarda protein barındırmaktadır. Kansere karşıda birebirdir. Sık sık çorbasını tüketmelisiniz.

Keçiboynuzu Tüketin

Keçiboynuzu Kanseri Önlemenin Yolları arasındadır. Ayrıca kabız iseniz kabızlığı ishal iseniz ishali gidermektedir. Yüksek süt yapıcıdır. Emziren kadın sürekli keçiboynuzu pekmezi tüketirse çocuğun bağışıklık sistemi güçlü olmaktadır. Emzirmiyorsanız da çocuğunuzun eline verin ve tüketmesini sağlayın. Keçiboynuzu özellikle de Akciğer kanserinde etkilidir.

>> Keçiboynuzu Neye İyi Gelir? Keçiboynuzu Faydaları

Bolca Tere Yemelisiniz

Şahane bir sebze olan tereyi Dünya Sağlık Teşkilatı yılın sebzesi seçmiştir. Her ay en az 4 gün günde 15 yaprak sapları ile öğleden önce 15 yaprak sapları ile öğleden sonra limon sıkarak tüketmelisiniz. Daha sonra balgam atmaya başlayacaksınız. Akciğeri temizler, böbreklerinizin rahat çalışmasını sağlar, karaciğeri temizler. Kanseri Önlemenin Yolları denildiğinde tere etkin rol oynamaktadır. Tere tüketiminde idrarlar da yanma meydana gelmektedir. Endişe edilmeyecek bir durumdur.

Meyve Suyu Olarak Nar Suyu Tüketmelisiniz

Nar suyu meyve suları arasında en güçlü kanser önleyicidir. Fakat fazla tüketilmesi kabızlığa ve bağırsak düğümlenmesine neden olmaktadır. İllaki nar suyu bulmanıza gerek yoktur. Nar tanelerini ağzınızda çiğneyin ve kalan posasını yutmadan ağzınızdan çıkarın. Nar suyu da Kanseri Önlemenin Yolları arasında güçlü bir etkendir.

Güneş Işınlarına Maruz Kalmak

Özellikle yaz aylarında güneşin etkili olduğu saatlerde dışarıya çıkmak büyük sorunlarına neden olmaktadır. Güneş ışınlarına fazla kalan kişilerde görülen cilt kanserlerini önleyebilmenin yolları ise; güneşin etken olduğu saatlerde dışarı çıkmamak ve yüksek faktör oranına sahip güneş kremleri kullanmak olduğunu söyleyebiliriz. Basit olsa da Kanseri Önlemenin Yolları oldukça etkilidir.

Kanseri Önlemenin Yolları için diğer tüketmeniz gerekenler;

  • Bol su tüketin
  • Yoğurt tüketin fakat süt ve peyniri tüketmemeye özen gösterin.
  • Marul tüketin
  • Bolca su tüketin
  • Yerli muz tüketin
  • Semiz otu (Soğukluk) tüketin.

Sigara Kullanımı

Kanseri Önlemenin Yolları arasında son olarak sigara kullanımı gelmektedir.Sigara, dünya üzerinde insan sağlığına etki eden en büyük olumsuzluklardan birisi olarak gösterilmekte. Her geçen gün sigara yüzünden ölen kişi sayısının artması bu bağımlılık türününün tehlikelerini gözler önüne sermekte. Sigara kullanımından ziyade aynı ortamda dahi bulunmak zararlara maruz kalmaya yetmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.