Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

273

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

Kalıcı Makyaj

Görünümlerini estetik hale getirmek isteyen kişiler, son zamanlarda kaş, dudak ve kirpik gibi bölgelerine kalıcı makyaj uygulayarak sık bir görünümün sağlanmasına olanak sağlamaktadır. Makyajın uygulanma aşamasında iken deri altına bazı pigmentler yerleştirilerek kalıcı görüntülerin elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle her gün makyaj yapmak zorunda kalan kadınlar, bu alanda harcayacakları süreyi daha aza indirerek etkili bir görünümün doğal yöntemler ile kazanılmasını sağlamaktadır.

Dudaklar içerisine uygulanan kalıcı makyaj ile daha iyi bir dolgun görünüşlü bir dudak yapısını, daha renkli ve doğal renklere uygun bir ruj görünümüne sahip olmaktadırlar. İstenilen her renk konusunda yapılan bu kalıcı makyaj türü, dudakların estetik bir görünüm kazanmalarında da büyük bir etki göstermektedir.

Kirpikler için eyeliner seçenekleri üzerine yapılan kalıcı makyajlar, canlı ve güçlü bir kirpik oluşumuna olanak sağlamaktadır. Popüler makyaj renklerinin kalıcı olarak kirpikler üzerine uygulanması, benzersiz görünümlerin elde edilebilmesine olanak sağlamaktadır.

Kalıcı Makyajın Zararları Nelerdir?

Kalıcı makyajlar, yaralı gibi görünseler de bazı durumlarda zararlı etkileri de bulunmaktadır. Bu tür makyajlar genellikle alt sınıf güzellik salonları tarafından pahalı ücretler ile yapılması, görünümlerin istenilen boyutlarda olmamasına neden olmaktadır.

Bu konuda bilgisi ya da belgesi olmayan merkezler, cilt üzerinde büyük tahribatların meydana gelmesine neden olmaktadır. Cildin morarması, yeşil ve kahverengiye dönmesi bu makyajın en büyük zararları arasında gösterilmektedir.

► Eyeliner Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.