Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Kablosuz Şarj Nedir? Akıllı Telefonlar için Kablosuz Şarj

230

Kablosuz Şarj Nedir?

Akıllı telefon sistemleri üzerine gelişmelerde bulunan üretici firmalar, daha kullanışlı bir sistem oluşturabilmek adına kablosuz şarj sistemi geliştirdiklerini daha önceden belirtmişlerdi. Yavaş, yavaş gelişen bu sistem, bazı teknolojik gelişmelerin de sonu olabilecek gibi görünüyor.

Bu sistemin telefonlar üzerindeki entegresi cam ve seramik bir yapı üzerine olması, metalik gövdelerinin sonunu getirecek gibi görünüyor. Zira, Apple bu yıl üzerinde yoğun çalışmalarda bulunduğu iPhone 8 tasarımı için kablosuz şarj sistemini metal gövde ile entegre etmeye çalışmaktadır. Her ne kadar üzerine çalışsa da etkili bir görünüm elde edemeyecek gibi görünüyor. Bunun yanında en yakın rakibi olan Samsung, yeni nesil amiral gemileri için bu sistemin metalik tasarımlar bir kenara bırakmıştır. Samsung bu konuda cam yüzeylerinin yanında seramik yapıyı da dahil etmesi, görünüm ve performans açısından etkili sonuçların alınmasına olanak sağlayacak.

Kablosuz ŞarjKablosuz şarj sistemleri, şuan da firmalar için oldukça yüksek maliyetler sebebi ile kimyasal maddeler üzerine yönelmelerine neden olmaktadır. Çin, bu konuda oldukça gelişmiş sistemler oluşturmaktadır. Aynı zamanda da bu teknolojinin kısa sürede yaygınlaşabilmesi için büyük çaba sarf ettiğini söylemek istiyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.