Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

İsveç Diyeti Nedir? İsveç Diyeti nasıl Yapılır?

254

İsveç Diyeti Nedir? İsveç Diyeti nasıl Yapılır?

Hızlı kilo verme yöntemleri arasında son zamanlarda sıra dışı bir şekilde uygulanan İsveç Diyeti, birçok kişinin sezon hazırlıkları sırasında fazla kilolarından kurtulmalarına olanak sağlamakta. Diyet takvimi hakkında merak edilen konulara değinerek nasıl ve ne şekilde uygulandığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bu diyet sadece 13 gün uygulanmakta olup belirlenen süre içerisinde etkisini göstermektedir. Gün aşırı şekilde uygulanması çeşitli sağlık sorunlarının meydana gelmesine neden olmakta. Bu diyet, kısa sürede metabolizmada büyük değişiklikler meydana getirdiği için çok fazla uygulanması tavsiye edilmiyor.

İsveç Diyeti 2 haftalık bir uygulama sürecinden sonra 10 ile 20 kilo arasında bir kayıp meydana getirmektedir. Oldukça riskli olarak görülen bu diyet genellikle önemli ameliyat operasyonlarından önce uygulanmakta olup acil bir kilo verme durumlarında önerilmektedir. Diyet için bazı kurallar oluşturulmuş olup kesinlikle dışına çıkılmaması gerekmekte. Bu diyet listesi sadece 6 gün uygulanmalıdır. 6. günden itibaren sona erdirilmeli olup ikinci aşaması en az 3 ay sonra uygulanmalıdır. Diyet sırasında şekersiz dahi olsa çay, kahve ve meşrubat tüketmekten kaçının. beslenme listesi genel olarak sebze, yumurta ve et ürünlerinden geçtiğini hatırlatmak istiyoruz.

İsveç Diyeti programlanırken liste içerisine kahvaltıların sadece su ve kızarmış ekmekten oluştuğunu söyleyebiliriz. Öğlen yemeklerinde haşlanmış brokoli ve karnabahar tüketiminin yanında yoğurt ya da salata ilaveleri beslenmenin önemli aşamalarını oluşturtmaktadır. Akşam yemeklerinde ise haşlanmış yumurta, balık, pirzola ya da salata gibi seçenekler ile güzel bir 6 gün geçirebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.