Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

HTML 5 Nedir, Nasıl Kullanılır?

275

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

HTML 5 Nedir, Ne İşe Yarar?

Bir İnternet sitesinin temel yapı taşları arasında yer alan HTML kodlar, hazırlanan metin ve içeriklerin tarayıcı tarafından okunmasını sağlayan bir oluşum olarak 1989 yılında kullanıma açılmıştır. Teknolojinin ilerlemesi ile web tasarımların gelişmesi HTML‘i de büyük oranda etkilemiştir. Serinin 5. sürümü CSS kodları ile çalışabilecek bir yapıda tasarlatılmış olup daha çok görsel ve hareketli Web Sitelerinin temel kurulumunda kullanılmaktadır.

HTML5 Nasıl Kullanılır?

Geleceğin web tasarımlarının vazgeçilmez bir parçası olacağı düşünülen HTML 5, günümüzde sadece belirli tarayıcılar tarafından desteklenmektedir. Web tasarımı sırasında kullanılan birçok programlama dilini ortadan kaldıran bu sistem hem süreden kazandırdığı gibi günümüz teknolojisine uygun tasarımları CSS yardımı ile oluşturabiliyor.

HTML5 ile ilgili bilgileri kısa bir sürede öğrenemezsiniz. Öncelikle önceki sürümlerde geçerli olan kod yapılarına hakim olmak gerekmektedir. Online olarak paylaşılan dersler birkaç ayda öğrenebilir bir durumda olan HTML 5 için CSS bilgisinin de şart olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu bilgilerin edinilmesi durumunda birçok kurumsal ve bireysel yapılanmalara ait web siteleri tasarlayabilir, sektörlere bağlı olarak ihtiyaç tespitleri yaparak büyük projelere imza atabilirsiniz.

Diğer HTML ile ilgili yazılar:

HTML İşaret Dili Nedir? HTML Nasıl Oluşturulur?

HTML Etiketi Nedir? HTML Etiketi Nasıl Oluşturulur?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.