Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Hamam Böceği? Doğal Hamam Böceği İlacı?

Hamam böceği hepimizin bir yerde hayatına belki de zorla giren bu hayvanlar tam 250 Milyon yıldır dünyada yaşamaktadırlar.

İnsanlar daha yokken hamam böcekleri dünyada idi. Dünyanın bu zamana kadar atlattığı bütün varyasyonları atlatmışlardır.  Hatta ve hatta hamam böceği radyasyondan bile etkilenmediği söylenmektedir.  

Hamam böceği sayısal olarak dünyamızda kişi başına 200 Milyon adet düşmektedir. Yani 4-5 kişilik bir aileye 1 Milyar tane hamam böceği düşmektedir. Bunların birkaç tanesinin de sizlerin evinde olması çok normaldir.

Hamam böceği neden evlerdedir? Çünkü hamam böceklerini sizler çağırıyorsunuz. Yatarken mutfağınızda bıraktığınız kırıntılar, açıkta bıraktığınız yiyecekler hamam böceklerinin ilgisini çekmektedir. Hamam böcekleri bunları kendilerine sunulmuş ziyafete bir davet olarak görürler. 

Hamam böcekleri ile mücadele çoğu zaman böcek ilaçları veya ilaçlama firmasından insanlar çağırarak evinizi böcekler için böcek zehri ile evin dört bir yanını zehir ile donatıyorsunuzdur.


Lakin hamam böceklerini zehirlerken zehrin temas ettiği kap, kacak ve ortamlarda zehirleniyor.

İşte bu yüzden sizlere hamam böceği için doğal bir zehir tarifi vereceğiz.

Doğal Hamam Böceği İlacı; Karbonat İlacı

Bir kap içerisine 2 tatlı kaşığı karbonat ve,

1 tatlı kaşığı pudra şekeri katarak karbonatı tatlandırıyoruz, maksat karbonatı yedirmektir.

Hazırladığınız zehirsiz böcek zehrini, böceklerin gezdiği karanlık ortamlara, mutfaktaki tezgahların arkasına, banyonuza yada  böcek nerelerde görünüyor ise oralara eliniz ile küçük tutamlar halinde serpiştiriniz.

Bu hazırladığınız zehirsiz öldürücü yemi öğleden sonra 15:00-16:00 gibi vermeniz daha etkili olacaktır. Böcekler saat 16:00 civarlarında daha aktif ve daha açtırlar. Bu saatte verirseniz daha iştahla ve bolca yiyeceklerdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.