Kategoriler
Güzellik

Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Saç Bakımı Nasıl Olur?

Etiketler: saç bakımı nasıl yapılır, kırık saç bakımı nasıl yapılır, uzun saç bakımı nasıl yapılır bayan, evde saç bakımı, saç bakımı nasıl olur, doğal saç bakımı.

Kadın Saç Bakımı Fotoğrafı
Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Saç Bakımı Nasıl Olur?

Saç bakımı, kadınların hayatında en önemli yere sahiptir. Dış görünüşü tamamen değiştirebilme kapasitesine sahip olan saçlar kadınların kimi zaman değiştirme gereği duyabilecek kadar önem verdikleri bir unsurdur. Buna bağlı olarak her kadının hayali ise doğal saçlara kavuşabilmek ve saçlarına iyi bakabilmektir. Bu sayede kendilerini iyi hisseden kadınlar saçlarıyla barışık olarak kimi zaman günlük hayatlarında daha enerjik ve daha moralli olabilmektedirler. Peki saç bakımı nasıl yapılır. İşte cevabı!


Pratik Saç Bakımı Evde

Kakao Yağı Maskesi Mucizevi Etkiye Sahip!

Saç bakımı sırasında kullanacağınız kakao yağı maskesinin öncelikle koyu tonlara sahip kadın saçlarında daha etkin uygulandığını söylemeden geçemeyiz. Peki bu yöntemi kadınlar nasıl uygulamalıdır? Öncelikle bir ufak tencere içerisine bir çorba kaşığı lanolin, bir çorba kaşığı kakao yağı ve yarım fincan miktarında Ayçiçek yağı koyun. Daha sonra daha büyük boyuttaki bir tencereye su koyup kaynatarak küçük tencereyi bu büyük tencerenin içine yerleştirin. Tüm malzemelerin erimesini bekleyin ve daha sonra küçük tencereyi çıkartarak tüm malzemeleri iyice çırparak karıştırın. Daha sonra saçınıza uygulama esnasında bir çorba kaşığı karışıma bir çorba kaşığı su katıp sıvılaştırarak saçınıza uygulayın. 15-30 dakika arasında bekleteceğiniz bu karışımı iyice saç derinize sürün ve bekleme süresinden sonra saçınızı iyice yıkayarak durulayın.

Bal ve Zeytinyağı Maskesi Bilinen En Kolay Yöntemlerden Biri!

Saç bakımı, sırasında belki de bilinen en meşhur yöntemlerden biri olmakla birlikte aynı zamanda kolay ve pratik oluşuyla da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Peki uygulanması nasıl olmalıdır? İki çorba kaşığı bal ve üç çorba kaşığı zeytinyağını bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Daha sonra bir bu oluşturduğunuz karışımı başınıza iyice sürün ve bir saç bonesi takarak 15 dakika kadar saçınızda bekletin. Daha sonra saçınızı iyice yıkayarak saçlarınızı durulayın.

Çemen Tohumu Maskesi Bitkisel Açıdan En Uygun Saç Bakımı Formülü

Saç bakımı, için en önemli çözümlerden biri de bitkisel içerikli olan çemen tohumu maskesidir. Özellikle incelen ve kepek problemi yaşayan saçlar için birebir çözüm olarak uygulanan bu yöntem dökülme sorununa da oldukça iyi gelmektedir. Peki nasıl uygulanmalıdır? Öncelikle elinizdeki çemen tohumlarını ince bir halde çektirmeniz gerekiyor. Daha sonra gece yatmadan önce bir kap suya koyup bekletin. Sabah katı macun kıvamına gelmiş olan malzemeyi saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Ancak unutmayın ki, bu malzemeyi saç diplerinize iyice yayarak uygulamanız gerekmektedir. Daha sonra 20 dakikayı geçmeyecek kadar saçınızda bekletin. Bu işlemlerden sonra saçlarınızı iyice yıkayarak durulayın.
Kategoriler
Güzellik

Göz Makyajı Farklı Tip Gözlerde Nasıl Uygulanmalıdır?

Göz makyajı, kadınların güzelliğine güzellik katan ve gözlerin daha ön planda olarak vurgulanmasını sağlayan bir makyaj türüdür. Ancak göz makyajı, herkes tarafından aynı şekilde uygulandığında herkeste aynı etkiyi yaratmayabilmektedir. Buna bağlı olarak her kadının kendi göz şekline uygun yaptığı göz makyajı, makyajın da daha etkili olmasını sağlayacağı gibi kadınların kendisini güzel hissetmesine katkıda bulunmaktadır. Peki bu yöntemler ve her göz şekline uyguna göz makyajı tipleri nelerdir?

Öncelikle halk dilinde de oldukça fazla kullanılan badem gözlülerden başlayalım. Badem gözlere sahip olanlar göz kapaklarına mat kahverengi bir far sürerek bunu gözlerine dağıtarak uygulamalılardır. Büyük gözlere sahip olan kadınlar ise, kontur tekniğini denemeye çalışmalılardır. Daha sonra göz pınarına koyu renk bir far sürüp göz kapağının ortasına aydınlık ve açık renkli göz makyajı tercih etmelilerdir. Bu şekilde yapılan makyajlar ile gözler daha çok ön plana çıkacaktır.

Göz Makyajı Türleri

Elbette göz makyajı türleri sadece göz büyüklüğüne göre değişiklik göstermemektedir. Göz kapaklarına uygun farklı makyaj uygulama teknikleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri de düşük göz kapağına sahip olan kadınların yaptığı makyajlardır. Bu gibi gözlere sahip olan kadınların üst kirpik dibinin dış köşesine siyah far ve Eyeliner uygulamalılardır. Peki göz kapağına sahip olan kadınlar değil düşük gözlü kadınlar nasıl bir uygulama takip etmelilerdir. Burada sizleri çok fazla far kullanmanız gerektiği gerçeği karşılıyor olacak. Açık kahverengi tonlarındaki farınızı hafifçe göz kapağınıza yayıp kirpik diplerinize Eyeliner sürerek göz makyajınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu göz makyajı uygulamalarını yazarken monolid gözlere sahip kadınları da unutmadık elbette. Bu göz tipine sahip kadınların, Eyeliner’ı inceden kalına doğru uygulamaları gerekmektedir. Böylece göz kapakları daha kalkık görünecektir. Çok fazla yaymadan kullanacakları farklarını ise kirpik diplerine sürmeleri gerekmektedir. Bunların hiçbiri bana uymuyor, yuvarlak gözlülere uygun makyaj teknikleri yok mu ? diye soracak olursanız, elbette var. Bu tip bir göze sahip olan kadınların göz makyajı uygulamalarında far paletindeki rengi göz kapağının ortasına sürmeleri gerekmektedir. Göz pınarına ise aydınlık ve parlak tonlarda far sürerek gözlerini daha büyük göstermelilerdir. Daha sonra bu iki rengi birbirine karıştırarak kirpik diplerine Eyeliner sürmelilerdir.

Çukur gözlere sahip kadınların ise far paletinde koyu renk kullanmaları ve göz pınarına aydınlık ve parlak tonlar kullanmaları gerekmektedir. Unutmadan, çekik gözlü kadınların da çok şanslı olduklarını söylemeden geçemeyiz. Bunun sebebi göz stili olarak herkesin beğendiği şekle sahip olmalarıdır. Bu göz tipine sahip kadınların gözlerinin dış köşelerine hafifçe kahverengi far sürerek göz güzelliklerini ortaya çıkarmaları gerekmektedir.