Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Göz Makyajı Farklı Tip Gözlerde Nasıl Uygulanmalıdır?

Göz makyajı, kadınların güzelliğine güzellik katan ve gözlerin daha ön planda olarak vurgulanmasını sağlayan bir makyaj türüdür. Ancak göz makyajı, herkes tarafından aynı şekilde uygulandığında herkeste aynı etkiyi yaratmayabilmektedir. Buna bağlı olarak her kadının kendi göz şekline uygun yaptığı göz makyajı, makyajın da daha etkili olmasını sağlayacağı gibi kadınların kendisini güzel hissetmesine katkıda bulunmaktadır. Peki bu yöntemler ve her göz şekline uyguna göz makyajı tipleri nelerdir?

Öncelikle halk dilinde de oldukça fazla kullanılan badem gözlülerden başlayalım. Badem gözlere sahip olanlar göz kapaklarına mat kahverengi bir far sürerek bunu gözlerine dağıtarak uygulamalılardır. Büyük gözlere sahip olan kadınlar ise, kontur tekniğini denemeye çalışmalılardır. Daha sonra göz pınarına koyu renk bir far sürüp göz kapağının ortasına aydınlık ve açık renkli göz makyajı tercih etmelilerdir. Bu şekilde yapılan makyajlar ile gözler daha çok ön plana çıkacaktır.

Göz Makyajı Türleri

Elbette göz makyajı türleri sadece göz büyüklüğüne göre değişiklik göstermemektedir. Göz kapaklarına uygun farklı makyaj uygulama teknikleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri de düşük göz kapağına sahip olan kadınların yaptığı makyajlardır. Bu gibi gözlere sahip olan kadınların üst kirpik dibinin dış köşesine siyah far ve Eyeliner uygulamalılardır. Peki göz kapağına sahip olan kadınlar değil düşük gözlü kadınlar nasıl bir uygulama takip etmelilerdir. Burada sizleri çok fazla far kullanmanız gerektiği gerçeği karşılıyor olacak. Açık kahverengi tonlarındaki farınızı hafifçe göz kapağınıza yayıp kirpik diplerinize Eyeliner sürerek göz makyajınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu göz makyajı uygulamalarını yazarken monolid gözlere sahip kadınları da unutmadık elbette. Bu göz tipine sahip kadınların, Eyeliner’ı inceden kalına doğru uygulamaları gerekmektedir. Böylece göz kapakları daha kalkık görünecektir. Çok fazla yaymadan kullanacakları farklarını ise kirpik diplerine sürmeleri gerekmektedir. Bunların hiçbiri bana uymuyor, yuvarlak gözlülere uygun makyaj teknikleri yok mu ? diye soracak olursanız, elbette var. Bu tip bir göze sahip olan kadınların göz makyajı uygulamalarında far paletindeki rengi göz kapağının ortasına sürmeleri gerekmektedir. Göz pınarına ise aydınlık ve parlak tonlarda far sürerek gözlerini daha büyük göstermelilerdir. Daha sonra bu iki rengi birbirine karıştırarak kirpik diplerine Eyeliner sürmelilerdir.

Çukur gözlere sahip kadınların ise far paletinde koyu renk kullanmaları ve göz pınarına aydınlık ve parlak tonlar kullanmaları gerekmektedir. Unutmadan, çekik gözlü kadınların da çok şanslı olduklarını söylemeden geçemeyiz. Bunun sebebi göz stili olarak herkesin beğendiği şekle sahip olmalarıdır. Bu göz tipine sahip kadınların gözlerinin dış köşelerine hafifçe kahverengi far sürerek göz güzelliklerini ortaya çıkarmaları gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.