Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Google Adsense Onay Alma? Adsense Onayı Nasıl Alınır?

292

Google Adsense Onay Alma?

Bu yazımızda maddeler halinde kolay yoldan  Adsense onay alma işlemlerin nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğiz. Web site sahiplerinin en büyük gelir kaynaklarından birisi olan Google Adsense son zamanlarda birçok kişinin başına bela olmuş durumdadır. Her geçen gün gelen şikayetler ile onay alamadıklarını ifade eden webmasterlar, bazı nedenlerden dolayı Maalesef Google ile ortak bir çalışma yürütemiyorlar.

  • İçerikler; reklam politikalarının en önemli adımlarından birisini oluşturmaktadır. Adsense onay alma için öncelikle Web Sitenizde bulunan kopya içerikleri temizlemeniz gerekmektedir. Eğer Adsense aldıktan sonra kopya içerik eklerseniz yine hesabınızı riske atabilirsiniz.
  • İçerik Sayısı; Google, reklam paylaşımı yapabilmek için öncelikle sitelerin içeriğini, doyuruculuğuna bakmaktadır. İllegal olmamak kaydı ile oluşturacağınız 50, 60 adet özgün yazılar sizi zafere daha iyi taşıyacaktır.
  • Sayfa Düzenleri; Web sitelerin kurumsal bir oluşumda görüne bilmeleri için bazı özel sayfalar oluşturmaları gerekmekte. İletişim, hakkımda ve künye gibi sayfalar adsense onay alma isteğinize büyük oranda katkı sağlayacaktır.
  • Kitle; Eğer web siteniz yasal içeriklerden oluşuyor ve ciddi oranda bir kullanıcı kitlesine hakim olabiliyor ise yukarıdaki maddelerin bir kısmını es geçebilirsiniz. Google Adsense bu tür etkileşimlere sahip sitelere doğrudan onay verebiliyor.
  • Alt yapı; Alt yapı aslında bu konunun en alt noktasında yer almaktadır. Bu konuda uzman kişiler adsense onay alma işleminin Wordpress ya da Blogger tabanlı sitelerde daha kolay alınabildiğini ifade etmekte.

Ayrıca belirli bir kitleden kastımızı soracak olursanız; içerikleriniz %9 ile %100 arasında özgün olarak yazılmış, içerik sayınız en az 100 ü geçmiş ise kitleniz de en az organik günlük 60 üstü olmalıdır.

Yani kısaca ifade etmek gerekirse özgün içerik, belirli bir kitleye hakim olma Adsense onay alma işleminizini kolaylaştıracak etmenler arasında yer almakta. Doğru bir başvuru dönemi seçerseniz birkaç gün içerisinde onay mailini alabilirsiniz.

Eğer başvuruyu yaptınız fakat uzun süredir cevap alamadınız ise altta verdiğimiz linki tıklayarak başvurunuzu tekrar yollayabilirsiniz.

adsense ”Hesap Etkin Değil” hatası çözümü için buraya tıkla.

Kabul edilmedi diyerek asla pes etmeyin. Ara ara başvurunuzu yenileyiniz. Dediğimiz maddeleri uyguladığınız şartlarda elbet adsense onayı alma işleminiz onaylanacaktır. Şimdiden bol kazançlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.