Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Flash Disk İle Format Nasıl Atılır?

Windows tabanlı bilgisayar kullanıcıları zamanla kullanımları sonucunda bilgisayarlarının yavaşladığını görmekteler. Özellikle Windows 7 kullanıcıları zamanla meydana gelen yavaşlamalardan ötürü bilgisayarlarını sıfırlamak, ilk aldıkları güne geri getirmek isterler. Bu yazımızda Flash Disk İle Format Nasıl Atılır konusuna değinerek bu sorunu en kısa yoldan nasıl çözebileceğinizden bahsedeceğiz. Notebook’lar başta olmak üzere birçok dizüstü bilgisayarlarda optik CD-ROOM okuyucu bölümlerinin bulunmaması ya da çalışmaması kişilerin Flash Disk ile format atma durumunda bırakmaktadır.

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

USB İle Format Atma

Flash Disk İle Format Atmak hem işlem süresinin hızlanmasına hem de güvenilir olarak işlemlerin gerçekleşmesine izin vermekte.  Bunun için kişilerin öncelikle Windows 7’ye ait iso uzantılı yükleme dosyalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu dosyanın indirilmesinin ardından Windows 7 USB/DVD Tools adındaki resmi Microsoft programının indirilmesi gerekmektedir. Tercihen 8 ya da 16 GB boyutundaki Flash bellekler bu konudaki ihtiyaçların çözümlenmesini sağlamakta.  Windows 7 USB/DVD Tools programının inmesi ile birlikte öncelikle bilgisayara bu yazılımın yüklenmesi gerekmektedir. Kurulumun nasıl olacağı ile ilgili bilgiler yazımızın devamında yer alan görsellerde yer almaktadır.

Flash Disk İle Format aşamasının önemli bir ayağı olan Tools programının kurulması ile beraber program kişilerden imaj dosyası talebinde bulunacaktır. İndirdiğimiz Windows 7 iso dosyasının seçimini yaptıktan sonra önümüze gelen pencereden USB seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Bu aşamada Flash Belleğin kesinlikle boş ve temiz olmasına özen göstermelisiniz. Flash Disk seçeneğinin tamamlanması ile beraber Tools programı format için gerekli olan dosyaların yüklenmesine olanak sağlayacaktır.

Resimli Format Atma

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.