Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Fare Hangi Kokudan Kaçar? Doğal Fare Kovucu?

DOĞAL FARE İLAÇLARI

Çok sevimli olmasalar da hayatınıza nadiren girerler. Bazılarınız nefret eder bazılarınız ise evlerinde beslerler. Fareler çok kötü yaşam koşullarına, açlığa, susuzluğa kısacası her türlü hayat çartlarına alışkındırlar. Hatta özellikle de susuzluğa en dayanaklı olarak bildiğiniz develer 10 güne kadar susuz kalabilirken, fareler develerden çok daha uzun süre susuz kalabiliyorlar.

Fareler en hızlı üreyebilen bir canlı türüdür. Bir yıl içerisinde 80-100 adet yavru yapabiliyor. Birde bunların yavrularının doğum yaptığını düşünürseniz bir yıl içerisinde on beş bin adedi bulabiliyorlar. Elbette hoşunuza gitmese de bu kadar fareden bir kaçının sizlerin evini tercih etmesi normaldir. Ama evlerinizde farelere yaşayabilecekleri ortamı hazırlarsanız farelerde bu fırsatı geri tepemiyorlar.

Yani yapmamız gerekenlerin en başında kültürel önlemler gelmektedir. Peki bu fareler için kültürel önlemler nelerdir?

  • Onların yaşam koşullarını zorlaştırmak,
  • Yaşadıkları, barınakları ortamların kapaklarını tıkamak,
  • Fare deliklerini tıkayarak kapatmak, giriş çıkışlarını engelemek.
  • Evinizde kedi besleyerek, evinize farenin gelmesini engellemek.

Fare İlacı Zararları

Ama asla ve asla fare ilacı olarak bilinen, aslında fare zehri olan maddeleri kullanmamalısınız. Evinizde evcil hayvan besliyorsanız, yada evinizde yaşı küçük özellikle de emekleme döneminde bulunan çocuğunuz varsa kesinlikle fare zehri kullanmamalısınız. Sebebi ise fare zehirleri çok tehlikeli ve öldürücü maddelerdir, ALLAH muhafaza fare kovucu özelliği ters tepebilir, çevrenizdeki canlılara etkili zararlar verebilir sonucunda ölüme kadar götürebilir.Bu konuda tercihiniz doğal fare kovucu lar olmalıdır.

Doğal Fare Zehiri

O halde fareleri hayatımızdan nasıl çıkartacağız. Önemli olan farelerle doğal mücadele ederek bu işi başarmaktır. Yapmanız gereken gayet basittir. Farelerinde zaafı, hoşlanmadıkları nanedir. Fare nane kokusundan nefret etmektedir. O halde sizde farelerin bu açığından yararlanabilirsiniz.

Evde Fare Zehiri Yapımı

Bir parça pamuğu avuç içerisinde yuvarlayarak top şeklini aldırıyoruz. Daha sonra pamuğun üzerine nane yağı damlatıyoruz. Kısa bir süre içerisinde pamuk nane yağı nı içine çekecektir. Bir süre bekledikten sonra farenin gezdiği, evinize giriş yaptığı noktalara  koyuyoruz. Uzun bir süre nane kokusunu içinde barındıracak pamuk topları fareleri çileden çıkartacak, fareleri deli edecektir. Artık evinizde barınamayacağını anlayacak deyim yerinde ise valizini, toplayarak gidecektir. Tebrikler artık farelerden kurtuldunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.