Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Evde Saç Peelingi Nasıl Yapılır?

302

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

Evde Saç Peelingi

Kadınlar, belirli aralıklarla incelen ve yağlanan saçlar ile karşılaştıkları anlarda büyük bir tedirginlik yaşarlar. Saç köklerinde meydana gelen bu sorun cildin yıpranmasına, ölü ve kuru bir yüzeyin oluşmasına neden olmaktadır. Sorunun temel kaynağı ise kadınların eksik bir şekilde yaptıkları bakımların saç köklerinde gerekli havalandırma işlemlerini yapmamalarından kaynaklanmaktadır. Saç köklerinde güçlü bir etki oluşturabilmek adına geliştirilen, saç peelingi yöntemleri ise son zamanlarda oldukça tercih edilen durumlar arasında yer almaktadır.

Köklerde meydana gelen tahribatların sebebi ise yanlış şampuan seçimleri en baş etkendir. Diğer yandan, bakım ürünleri olarak gösterilen jöle ve spreylerin neden olduğu da bilimsel açıklamalar ile kanıtlanmıştır. Peeling ile bakım yöntemleri ise bu durumların ortaya çıkarları onarmada büyük bir çaba göstermektedir.

Peling Nasıl Uygulanır

Saç Peelingi yaptırmak için servet harcamanıza gerek yoktur. Evde de yapabileceğiniz bu bakım yöntemleri için sadece doğal ürünleri kullanmanız yeterlidir. Kısa bir örnek ile bu bakım yöntemini şekillendirmek gerekir isek;

Toz şeker her evde bulunan bir üründür. Duş sırasında saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir avuç toz şekeri hızlı bir şekilde saçlarınıza dökerek masaj yolu ile yedire bilirseniz. Etkili sonuçları kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Şeker, su ile temas ettiği andan itibaren erimeye başlayacağı için hızlı davranmanız gerekmektedir. Bu sadece yapabileceğinizin bir tanesidir. Sizlerde limon, portakal, nane, mandalina kabukları gibi besin kaynakları ile evde güzel bir şekilde bakım peelingleri hazırlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.