Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Evde Parfüm Nasıl Yapılır? Evde Parfüm Yapımı?

Evde Parfüm Nasıl Yapılır? Evde Parfüm Yapımı?

Bazı kozmetik ürünlerinin evde yapılabileceğini daha önceki yazılarımızda anlatmış, özellikle makyaj malzemelerinin doğal olarak ev içerisinde nasıl hazırlanabileceğini dile getirmiştik. Bu yazımızda da evde parfüm yapımı veya evde parfüm nasıl yapılır Sorusu üzerine yoğunlaşarak doğal malzemeler ile kendinize özel hoş kokulu nasıl parfüm yapacağınızdan bahsedeceğiz. Parfüm yapımı sırasında kullanılan malzemelerin büyük bir bölümü evde ya da eczanelerden kolay bir şekilde temin edilebildiğini de eklemek istiyoruz. Öncelikle parfüm yapımı için gerekli olan malzemelere bakacak olursak;

Evde Parfüm Yapımı İçin Malzemeler;

Evde Parfüm Yapımı

İlk malzememiz eczanelerden kolayca temin edilebilen Alkol olduğunu, alkol temini ardından ucuzluk pazarları içerisinde satılan küçük boş şişelerin temin edilmesi gerektiğini belirtmek istiyoruz. Şişelerin kapaklarının açılıp açılmadığını kontrol ediniz. Evde parfüm yapımı, bu aşamadan sonra başladığını, ana maddenin esanslardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Tercihe göre papatya, lavantave limon yağından oluşan esanslar karışımın temel noktasını oluşturacaktır. Son olarak ise yine kolay bir şekilde bulunabilen Gliserin maddesi ile beraber su hazırlığında da yapılması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Malzemelerin hazırlanması sonucunda evde parfüm yapımı konumuzun karşım bölümüne geliyoruz. Öncelikle cam şişe içerisinde 3 yemek kaşığı kadar alkol ilave ediyoruz. Sonrasında esans olarak alınan her bitki yağından 3’er damla damlatıyoruz. Son olarak karışım içerisine 1 yemek kaşığı kadar Gliserin ekleyip bir bardak su ile malzemelerin iyi bir şekilde karışmasını sağlıyoruz. Elde edilen parfümü koku durumuna göre güzel bir şekilde kullanıyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.