Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Evde Doğal Yumuşatıcı Nasıl Yapılır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de kadınların hemen hemen hepsi evlerinde yumuşatıcı kullanmaktadır. Hatta kullanmakla yetinmeyip yumuşatıcıları almak istediğinizde; deterjan reyonlarında yumuşatıcı deterjanlarını açarak koklarsınız ve kokladığınız kokunun çamaşırlarınızda da aynı etkiyi göstereceğini ve o şekilde kokacağını düşünürsünüz. Eğer sizde bu şekilde yapıyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Çamaşır Yumuşatıcı Zararları

Çamaşırlarınızı yumuşatacağız diyerek kullandığınız yumuşatıcıların içeriğinde ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Oysa çamaşır yumuşatıcı zararları tahmin ettiğinizden fazladır. Evet, yumuşatıcılar içerisinde yüksek oranda kimyasal içerik barındırmaktadır. Buda çamaşırları kullananlara büyük sorunlara yol açmaktadır. İllaki çamaşırlarınızı yumuşatmak istiyorsanız, bu kadar zararlı olan yumuşatıcılara gerek yoktur. Yumuşatıcı yerine sizlere evde doğal yumuşatıcı nasıl yapılır tarifini vereceğiz.

Yumuşatıcı Yerine

Eğer gerçekten çamaşırlarınızı yumuşak yapmak istiyorsanız onun için yumuşatıcı ya hiç gerek yoktur. Peki evde doğal yumuşatıcı nasıl yapılır diye soruyorsanız, tabi ki dbu madde sirke!

Sirke çamaşırlarınız için harika bir yumuşatıcıdır. Üstelik çamaşırım ya kokarsa diye endişe etmenize gerek yok. Korkmadan yıkayabilirsiniz. Sirke çamaşırları kokutmaz. Çamaşırlarınızı çamaşır makinesinden çıkarttığınız andan itibaren 3-5 saniye içerisinde sirke kokusundan eser kalmaz.

Üstelik çamaşırlarınızı balkonunuzda, bahçenizde, terasında veya herhangi bir açık alanda yani rüzgar ve güneş alan bir yerde kurutursanız, rüzgarın ve güneşin bütün pozitif enerjisini alır, o çamaşırı giyen kendisini çok iyi hisseder.

Bulaşık Makinesinde Doğal Parlatıcı

Evet hanımlar bulaşık makinenizde de artık kimyasal kullanmaya son. Sirkenin bulaşık makinesinde ki rolü de büyüktür. Eğer bulaşık makinenizin parlatıcı bölümüne elma sirkesi koyduğunuz da bulaşıkların ve bardaklarınızın ışıl ışıl parladığına şahit olursunuz. Bardaklarınızı misafirleriniz hayretle seyreder, sizlere hangi bulaşık deterjanı, bulaşık makinesi parlatıcısı kullandığınızı soracaklardır.

Sirkenin yanı sıra limon da iyi gelmektedir. Limonu da bulaşık makinenizde mutlaka kullanın. Bulaşık makinesinin çatal, bıçak kısmına, 2 ye kesilmiş, içerisinden çekirdekleri çıkartılmış limonu sıkıştırdığınız da  göreceksiniz ki bulaşıklarınızda ki parlaklık dahada artacak ve bulaşık makinesinin kapağını açtığınızda mis gibi limon kokacaktır.

Evde Doğal Yumuşatıcı Nasıl Yapılır(video)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.