Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Evde Doğal Mum Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Mum Nasıl Yapılır?

Elektriğin bir anda kesilmesi ile büyük ihtiyaç haline gelen mumlar, son zamanlarda hediyelik ve dekor ürünleri olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Çeşitli renk ve görünüme sahip olan bu ürünlerin basit halleri ucuz olabilirken görünüme hitap eden halleri bazen oldukça yüksek maliyetler ortaya çıkarabilmekte. Bu yazımızda Evde Doğal Mum Nasıl Yapılır? sorusu üzerine giderek hem uygun hem renkli, hem de görsel seçeneği bol olan mum yapımı hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle doğal olacağı için bazı malzemelere gerek olacaktır.

  • Renklendirici (Tercihen pastel boya)
  • Mum fitili ya da pamuklu ip
  • Çiçek Esansı
  • Parafin
  • Stearin

Evde Doğal Mum Nasıl Yapılır bölümünün hazırlık aşamasına gelecek olursak; sert halde temin ettiğimiz Parafini daha önceden hazırladığımız küçük bir kaba alıyor ve kısık ateşte erimesini sağlıyoruz. Bu aşamada kabın sıcaklığını ara ara kontrol ederek ısınmamasını önlemeye çalışıyoruz.

Sonraki süreçte ise paket olarak elimizde bulunan Stearin maddesini eriyen Parafin içerisine ekleyerek akışkan hal kazanana kadar karıştırıyoruz.  Sıvı karışım elde edilmesi ile beraber çiçek esansı ve renklendirici ürünlerini de ilave ediyoruz.

Evde Doğal Mum Nasıl Yapılır bölümü çiçek esansı ile sona ermektedir. Hazırlanan karışımı belirli bir şekle getirmeden önce fitil yada pamuklu ipi içerisine katarak kurumaya bırakıyoruz. Bu işlemlerin yapılması ile beraber artık mumumuz hazır olacağını görebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.