Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

En Faydalı Fotoğraf Uygulamaları

255

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte amatör fotoğrafçılar için klasik fotoğraf makineleri yavaş yavaş popülaritesini yitirmeye başladı. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de gelişen akıllı telefonların artık oldukça güçlü kamera özelikleriyle piyasaya sürülmesi oldu. Şimdi gelin telefondan daha iyi bir fotoğraf deneyimi yaşayabilmeniz için göz atmak isteyeceğiniz uygulamalara bakalım.

1.) AZ Cameraaz-camera-faydali-rehber

Basit ve şık bir arayüze sahip Az Camera uygulaması ayarları Manuel olarak yapabilmenize olanak tanıyor. Bu uygulama ile Raw formatında kayıpsız fotoğraflar çekebilir, deklanşör ayarını düşürerek karanlıkta daha net fotoğraflar çekebilirsiniz.

AZ Camera Android İndir/Google Play | IOS İndir/App Stor

2.) Google Kameragoogle-kamera-faydali-rehber

Eğer elinizde Nexus marka telefon varsa hali hazırda zaten telefonun bünyesinde bulunuyor. Eğer yoksa mutlaka denemeniz gereken uygulamalardan bir tanesi.  Photo Sphere özelliği ile kullanıcıların büyük beğenisini kazanmış durumda.

Google Kamera Ülkemizde Google Playda Hizmet Vermemektedir.

3.) Camera FV-5camera-fv-5-faydali-rehber

Camera FV-5 Android kullanıcılarının en çok tercih ettiği uygulamalar arasına yer alıyor. Deklanşör hızının el ile ayarlanabilmesi, 16 Bit Raw özelliği ile kayıpsız fotoğraflar çekebilmesi önemli özellikleri arasında.

Camera FV-5 Android İndir/Google Play

4.) Camera 51camera-51-faydali-rehber

En özgün kamera uygulamalarından bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Rakiplerinde hiç olmayan bir özelliği yani siz doğru anı yakalayınca otomatik olarak fotoğraf çekme özelliğini bünyesinde barındırıyor.

Camera 51 Android İndir/Google Play | IOS İndir/App Stor

5.) Retricaretrica-faydali-rehber

Özellikle Türk gençleri arasında oldukça popüler olan bu uygulamadan bahsetmesek olmazdı sanırım. Instagram’a gerek kalmadan fotoğraflara filtre koyabilmenizi  sağlıyor. Hatta fotoğrafı çekmeden önce filtreleyebilme özelliğine sahip. En büyük handikabı fotoğrafın altında Retrica yazısı barındırmasının zorunlu olması. Ayrıca arka arkaya fotoğraflar çektiğinizde de bunları aynı karede gösterme özelliğine de sahip.

Retrica Android İndir/Google Play | IOS İndir/App Stor

6.) VSCOvsco-faydali-rehber

Belki de piyasadaki en iyi uygulamalardan. VSCO da tıpkı Retrica gibi fotoğraf filtereleme özelliğine sahip. Ancak bunu yaparken fotoğrafların renk kalitesi orijinalliğini kaybetmiyor. VSCO ile ayrıca kendi profilinizi oluşturup burada fotoğraflarınızı yayınlamanız, başka kullanıcıları da takip etmeniz mümkün.

VSCO Android İndir/Google Play | IOS İndir/App Stor

7.) A Better Cameraa-better-camera-faydali-rehber

A Better Camera düşük ışıkta çektiği kaliteli fotoğraflarla ön plana çıkan bir uygulama. Ayrıca rakiplerinde olduğu gibi bu uygulamada da manuel olarak deklanşörü ayarlayıp Raw formatında kayıpsız fotoğraflar çekebilirsiniz.

A Better Camera Android İndir/Google Play

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.